Справа полонених українських моряків: російська сторона відмовилася від участі у слуханнях Міжнародного трибуналу з морського права
10 травня у Гамбурзі відбудуться слухання в Міжнародному трибуналі ООН із морського права за поданим українською стороною позовом про тимчасові заходи проти РФ для звільнення захоплених українських моряків і кораблів. Рішення буде ухвалено до кінця травня, заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.
У Росії повідомили, що не братимуть участі у слуханнях за позовом України про тимчасові заходи щодо РФ для звільнення захоплених українських моряків і кораблів у Міжнародному трибуналі з морського права. Про це на своїй сторінці у Facebook поінформувала заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.
"Послідовна відмова Росії брати участь у слуханнях не зменшує легітимності справи щодо звільнення наших моряків, і слухання відбудуться, як і заплановано, 10 травня 2019 року в Гамбурзі", – написала Зеркаль.
За її словами, рішення трибунал ухвалить до кінця травня.
"Навіть якщо Росія у своїй послідовності буде для своїх споживачів інформації подавати рішення про звільнення українських моряків як велику послугу новообраному президенту України, весь цивілізований світ буде свідомий того, що насправді це ніяка не послуга, а виконання рішення трибуналу", – зазначила чиновниця.
Вона додала, що українська сторона вимагає негайного звільнення моряків, як передбачає Конвенція ООН із морського права.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли до Москви. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетинанні кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені мали перебувати під захистом Женевської конвенції.
16 квітня президент України Петро Порошенко поінформував, що Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права по тимчасові заходи щодо Росії для звільнення захоплених Росією українських моряків і кораблів.