Стан пораненого моряка Сороки покращився – адвокат

Адвокат розповів, що він і його колеги передали морякам слова підтримки від "рідних, близьких і зовсім незнайомих людей, які щиро преживають"
Фото: Serg Badamshin / Facebook

Військовополонений український моряк Василь Сорока, який дістав поранення, не міг ворушити пальцями руки, зараз він уже може їх "трохи згинати і розгинати", повідомив адвокат українця Сергій Бадамшин.

Стан здоров'я військовополоненого українського моряка Василя Сороки покращився. Про це 27 травня у Facebook повідомив його адвокат Сергій Бадамшин.

"Радію із ним хоч якомусь прогресу у відновленні після поранення та проведених операцій. Після зняття гіпсу пальці взагалі не ворушилися, сьогодні вже може їх трохи згинати і розгинати. Стиснути кулак повністю поки ще не може. Але прогрес у відновленні вже є", – написав він.

Адвокат нагадав, що 27 травня суд у Москві відхилив апеляції на продовження строків утримання під вартою всім 24  українським військовополоненим морякам.

"Продовжуємо вести подальшу роботу спільно з нашими українськими колегами щодо захисту полонених. Водночас поінформували підзахисних про рішення трибуналу з морського права про забезпечувальні заходи. Чекаємо реалізації цього рішення", – підкреслив Бадамшин.

Адвокат додав, що він і його колеги передали морякам слова підтримки від "рідних, близьких і зовсім незнайомих людей, які щиро преживають".

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доставили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".

Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН з прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені мають перебувати під захистом Женевської конвенції.

Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов'язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі.

Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.

25 травня трибунал у Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу", а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Рішення було ухвалено 19 голосами, проти виступив тільки суддя від РФ Роман Колодкін.

У міністерстві закордонних справ Росії вважають, що міжнародний арбітраж не мав юрисдикції для розгляду інциденту.