"Суд" в окупованому Криму продовжив арешт фігуранту справи "Хізб ут-Тахрір" Сейтосманову
Протягом перебування під вартою у фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Енвера Сейтосманова виникли проблеми зі здоров'ям, повідомив його адвокат Сергій Легостов.
29 червня "Ленінський районний суд" Севастополя продовжив арешт кримському татарину Енверу Сейтосманову, якого підозрюють у причетності до забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір". Про це "Крим.Реалії" повідомив його адвокат Сергій Легостов.
Отже, Сейтосманов залишиться в СІЗО до 7 вересня.
Адвокат зазначив, що засідання проходило в закритому режимі. Захист має намір оскаржити рішення суду у вищій інстанції.
Легостов заявив, що протягом періоду перебування під вартою у Сейтосманова виникли проблеми зі здоров'ям. Найближчим часом захисник планує відвідати ув'язненого і наполягатиме на наданні медичної допомоги.
10 травня в селі Байдари Балаклавського району Севастополя пройшли обшуки у кримських татар. У підсумку було затримано рідних братів Сейтосманових – Ернеса й Енвера. Вони є двоюрідними братами Нурі Прімова, який відбуває строк за обвинуваченням в участі в організації "Хізб ут-Тахрір".
Ернес Сейтосманов заявив, що після допиту його відпустили, а брата утримують в ізоляторі тимчасового тримання Севастополя. Його обвинувачують в участі в терористичній організації.
11 травня "суд" заарештував Енвера Сейтосманова.
"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено.
У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.