Третій комітет Генасамблеї ООН 14 листопада розгляне новий проєкт резолюції щодо Криму
Проєкт резолюції "Ситуація із правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна" розробила українська делегація в ООН, орієнтовно 40 країн стали його співавторами, розповів спікер постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.
14 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН розгляне проєкт оновленої резолюції щодо ситуації в анексованому Криму. Про це повідомило представництво України при ООН у Twitter 13 листопада.
"За ініціативи України Третій комітет ГА ООН розгляне проєкт резолюції "Ситуація із правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", – ідеться в повідомленні.
Як розповів "Укрінформу" спікер постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, проєкт резолюції розробила делегація України, орієнтовно 40 країн стали його співавторами. Він ґрунтується на трьох резолюціях щодо ситуації в анексованому Криму, ухвалених у 2016–2018 роках.
"Хочу нагадати, що, починаючи із 2016 року, Україна вносить на розгляд спочатку Третього комітету, а згодом і Генеральної Асамблеї проєкт резолюції "Ситуація із правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", що має на меті захист прав людини в умовах російської окупації. Ми аналізуємо процеси, що відбуваються в Криму, і додали цього року до тексту низку нових елементів", – сказав він.
Ніколенко наголосив, що ситуація на півострові погіршується.
"Незаконні арешти, безпідставні звинувачення та сфабриковані справи проти активістів і захисників прав людини набувають дедалі ширшого розмаху. Більше того, Москва почала впроваджувати політику зміни демографічної ситуації на окупованій українській території, що є грубим порушенням міжнародного права. Очевидно, що ООН має рішуче відреагувати на ці та інші протиправні дії Російської Федерації", – додав спікер.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.