В анексованому Криму силовики викликали на допит матір раніше затриманого і побитого кримського татарина Параламова
Співробітники Федеральної служби безпеки анексованого Криму викликали на допит Пакізе Параламову, чийого сина Рената викрали 13 вересня, а потім знайшли зі слідами катувань на автовокзалі Сімферополя.
В анексованому Криму до місцевогоо управління Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ викликали матір затриманого 13 вересня кримського татарина Рената Параламова Пакізе. Про це виданню "Крим.Реалії" повідомив адвокат Еміль Курбедінов.
Він розповів, що силовики нічого конкретного не повідомили, відомо тільки, що її чекають у ФСБ 20 вересня о 16.30.
"Мені складно сказати, із ким саме вона завтра розмовлятиме. Цілком можливо, що з нею розмовлятиме якийсь рядовий співробітник ФСБ... На цю зустріч я піду разом із нею", – повідомив Курбедінов.
Видання пише, що російські силовики ситуації не коментують.
В окупованому Криму в селищі Нижньогірському вранці 13 вересня російські силовики після обшуку вивезли з будинку кримського татарина Рената Параламова. 14 вересня приблизно о 13.00 він зателефонував рідним із невідомого номера і повідомив, що перебуває на автостанції "Східна". За словами місцевих активістів, які виїхали до нього на зустріч, Параламов був сильно побитим.
Адвокат Маммет Мамбетов підтвердив, що після затримання окупаційною владою чоловік перебував у тяжкому моральному і фізичному стані. Параламов розповів журналістам, що більше ніж добу його тримали з мішком на голові і катували електричним струмом.
15 вересня понад 10 кримськотатарських активістів, а також адвоката Еміля Курбедінова і журналіста Тараса Ібрагімова було затримано у Сімферополі після зустрічі з родичами Рената Параламова, однак того ж дня їх відпустили.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.
Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch. У квітні 2016 року міністерство юстиції РФ занесло Меджліс кримськотатарського народу до переліку заборонених організацій.