У Києві пікетували посольство Росії на підтримку засуджених кримських татар
Учасники акції протестували у зв'язку з вироком у РФ фігурантам бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Зеврі Абсеїтову, Ремзі Меметову, Рустему Абільтарову і Енверу Мамутову.
Біля посольства Росії в Києві 11 липня відбулася акція на підтримку засуджених у бахчисарайській справі "Хізб ут-Тахрір" Зеврі Абсеїтова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова, повідомляє проєкт "Крим.Реалії".
В акції взяли участь приблизно 30 активістів, правозахисників, релігійних діячів. Вони тримали плакати з вимогами припинити переслідування кримських татар в анексованому Росією Криму.
"Мені боляче спостерігати за тим, що зараз відбувається у Криму, тому що я сам із Севастополя. Хоч я і не кримський татарин, але в ці моменти, як зараз, коли кримські татари страждають, я теж вважаю себе кримським татарином", – заявив активіст Руслан Гуцул.
Він додав, що українцям треба "стояти горою" і підтримувати людей, яких обвинувачують у надуманих кримінальних справах.
"Це часточка України, яка залишилася зараз там, у Криму, і вони зараз борються в усі можливі способи", – зазначив активіст.
"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено. У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.
Активістів бахчисарайської групи Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив у грудні 2018 року.
11 липня 2019 року Верховний суд РФ скоротив на три місяці строк ув'язнення чотирьом фігурантам справи. Мамутов, якого визнали організатором осередку "Хізб ут-Тахрір", дістав 16 років і дев'ять місяців колонії суворого режиму, Абсеїтов, Меметов та Абільтаров дістали по вісім років і дев'ять місяців за участь у цьому осередку.
Усі підсудні не визнали своєї провини. Правозахисний центр "Меморіал" уважає їх політв'язнями.
На підтримку фігурантів справи під судом відбувалася акція за участю кримських татар. Частину протестувальників російська поліція затримала.