У "Кримській солідарності" повідомили, що на їхнє засідання прийшли силовики
Прихід співробітників прокуратури та силових відомств окупованого Криму на засідання організації "Кримська солідарність" супроводжувався відеофіксацією, незважаючи на незаконність цієї дії, зазначили активісти.
В окупованому Криму на засідання громадської організації "Кримська солідарність" 27 жовтня прийшли російські силовики. Про це повідомляють у Facebook організації.
"Цього разу на захід завітали "непрохані гості" в особі співробітників прокуратури та силових структур. Метою їхнього візиту, за їхніми словами, стало вручення постанови координатору "Кримської солідарності" Діляверу Меметову, а також адвокату Лілі Гемеджі про необхідність з'явитися у прокуратуру. Прихід співробітників супроводжувався відеофіксацією, незважаючи на незаконність цієї дії", – повідомили активісти.
Пізніше в "Кримській солідарності" заявили, що нікого з членів організації не затримували.
"Адвокатів Едема Семедляєва і Лілю Гемеджі і координатора "Кримської солідарності" Ділявера Меметова не затримали і не обмежили у свободі. Всім трьом вручили застереження про недопущення порушення законодавства у сфері екстремізму і тероризму. Поки їм не оголошено процесуального статусу. У прокуратуру надійшла інформація, що активісти готують одиночні пікети, тому всім трьом вручили застереження нібито як організаторам. Важливо сказати, що ми розуміємо, для чого здійснюється цей тиск, і завжди готові до будь-яких асиметричних дій силовиків, оскільки не вважаємо свою діяльність незаконною", – заявили активісти.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
Презентуючи доповідь моніторингової місії ООН із прав людини 13 вересня, її голова Фіона Фрейзер заявляла, що в Криму випадки порушень прав людини не розслідують, а 86% обшуків та рейдів припадає на кримських татар.