У Криму відпустили одного із затриманих сьогодні кримських татар
Адвокат звільненого кримського татарина Куртсеїта Абдуллаєва, якого сьогодні окупаційна влада Криму затримала у справі про вимагання, повідомив про наявність розписки, наданої громадянином Туреччини після отримання грошей у борг.
У Сімферополі відпустили кримськотатарського активіста Куртсеїта Абдуллаєва, якого разом із чотирма іншими кримськими татарами затримала сьогодні окупаційна влада півострова за підозрою у вимаганні грошей у громадянина Туреччини. Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".
На відео, знятому після виходу Абдуллаєва на свободу, кримський татарин розповів, що його запитували про турка, в якого нібито вимагали гроші.
"Я пояснив лише, що чоловік винен був... його запросили, сказали, що "віддай гроші, поверни гроші". Зустрічався я з ним усього двічі. Сам я його і знати не знаю, хто він такий", – сказав він.
Адвокат Абдуллаєва зазначив, що громадянин Туреччини давав розписку про зобов'язання повернути борг.
Затриманими залишаються кримські татари Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов і Руслан Трубач.
Сьогодні в окупованому Криму російські силовики провели низку затримань, які пов'язали з кримінальною справою про вимагання у громадянина Туреччини $7 тис.
Під час спецоперації силовиків померла 82-річна кримська татарка Веджіє Кашка. Головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва розповіла, що Кашці стало зле, коли силовики прийшли по кримськотатарських активістів, які нібито вимагали гроші у громадянина Туреччини.
"Історія неприємна: турок утерся в довіру до сім'ї Веджіє, позичив гроші і відмовлявся повертати. Активісти вирішили втрутитися в ситуацію з поваги до ветерана національного руху. Зрештою це закінчилося затриманнями і обшуками", – зазначила Мусаєва.
За фактом смерті Веджіє Кашки, а також обшуків і затримань прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація із правами людини на півострові значно погіршилася.
Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch. У квітні 2016 року міністерство юстиції РФ занесло Меджліс кримськотатарського народу до переліку заборонених організацій.