У Меджлісі заявили, що окупаційна влада РФ знищує єдиний у світі кримськотатарський театр у Сімферополі
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що артисти Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру звільнилися на знак протесту після того, як окупаційна влада незаконно звільнила главу театру.
Російська окупаційна влада у Криму цілеспрямовано намагається знищити Кримськотатарський академічний музично-драматичний театр у Сімферополі, який має понад 100-річну історію. Про це у Facebook 31 серпня заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Голова Меджлісу повідомив, що на початку серпня 2018 року окупанти "за абсолютно сфабрикованими і надуманими звинуваченнями" незаконно звільнили художнього керівника-директора й одночасно головного режисера театру Біляла Білялова, який працював у театрі з 1989 року. Колектив театру став на захист Білялова.
Незважаючи на протести, на посаду директора театру призначили Меджиде Мельгазієву, яка раніше працювала заступником директора з господарських питань, а на посаду художнього керівника – актора Ельдара Джелілова.
"29 серпня 2018 року зазначених "керівників" було відрекомендовано колективу театру. Реакція колективу на настільки явне ігнорування його вимог виявилася цілком очевидною. На знак протесту проти звільнення Білялова і призначення керівниками кримськотатарського театру посередніх людей, 16 високопрофесійних артистів театру, серед яких п′ятеро заслужених артистів України, троє заслужених артистів Автономної Республіки Крим, а також обдаровані молоді виконавці, покинули стіни театру, подавши заяви про звільнення", – повідомив Чубаров.
Від імені Меджлісу він висловився на підтримку творчого колективу театру.
"Висловлюю надію, що в результаті об'єднаних дій спільно з державними органами України та міжнародними партнерами буде створено умови для відновлення професійної діяльності кримськотатарських артистів, змушених на знак протесту проти свавілля російських окупантів тимчасово покинути стіни кримськотатарського театру", – написав він.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові.