У МЗС РФ заявили, що не домовлялися про постійне розміщення спостерігачів у Керченській протоці
У розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель президент Росії Володимир Путін обговорив одноразове відвідування Керченської протоки експертами-спостерігачами з Німеччини та Франції, заявив заступник глави міністерства закордонних справ Росії Григорій Карасін.
Росія не домовлялася з Францією та Німеччиною про скерування спостерігачів цих країн у Керченську протоку на постійній основі. Про це 22 січня заявив заступник глави міністерства закордонних справ Росії Григорій Карасін, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
За його словами, у розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель президент Росії Володимир Путін обговорив одноразове відвідування Керченської протоки експертами-спостерігачами з Німеччини та Франції.
"Вони зроблять відповідні нотатки, доповідатимуть їх потім своїм урядам. Про це йшла мова. Усе інше – штучна вигадка, яка переважно пов'язана з політологами, журналістами", – сказав Карасін.
Представник МЗС РФ додав, що поки цієї домовленості не реалізовано.
18 січня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Путін погодився на допуск німецьких і французьких фахівців у Керченську протоку.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили до лікарні слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов 19 грудня сказав, що Україна запросила міжнародних партнерів узяти участь у новому проході кораблів ВМС із Чорного моря в Азовське.
Спікер МЗС РФ Марія Захарова назвала підготовку проходу кораблів провокацією.