У Раді Федерації РФ назвали "слушною" ідею про продаж води в Крим
Нардеп від "Слуги народу" Юрій Арістов стверджував, що українська влада розглядала ідею продавати воду в анексований Крим. Російський сенатор Володимир Джабар заявив, що це пішло б "на користь обом країнам".
Член комітету Ради Федерації РФ із міжнародних справ Володимир Джабар позитивно оцінив ідею продавати українську воду в анексований Росією Крим. Про це сенатор заявив РБК 1 лютого.
"Заява слушна. Ми від самого початку говорили, коли вони перекрили великий Кримський канал, що ми готові платити за цю воду. Але жодних аргументів не приймали... Вони могли б заробляти гроші. Це пішло б на користь обом країнам, тому що встановилися б контакти більш-менш на регіональному рівні", – сказав Джабар.
За його словами, покупну воду використовували б для потреб сільського господарства, "оскільки для питних потреб Крим забезпечений".
Ще один член міжнародного комітету Ради Федерації, Сергій Цеков, вважає, що варіант придбання води можна обговорювати.
"На уклін до України ми не підемо. Якщо запропонують, будемо домовлятися за ціною. Звичайно, за ціною помірною, а не за тією, за якою вони хочуть", – підкреслив він.
У програмі "Схеми: корупція в деталях" (спільний проєкт "Радіо Свобода" і телеканала "UA:Перший"), що вийшла в ефір 30 січня, народний депутат від "Слуги народу", член парламентського комітету з питань бюджету Юрій Арістов повідомив, що українська влада розглядала ідею продавати воду в анексований Крим. "Була ідея продавати воду. Ізраїльтяни продають воду практично у країну, що воює (Ізраїль постачає воду в Палестину. – "ГОРДОН"), вони заробляють. Вони фактично вирішують свої соціальні проблеми завдяки такому. Ось і у нас була ідея, наприклад, продавати воду в Росію", – сказав він.
Україна забезпечувала через Північно-Кримський канал до 85% потреб Криму в прісній воді. Після анексії Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив постачання води на півострів. У квітні 2017 року кримська влада запевняла, що їй вдалося повністю подолати цю проблему, але, як повідомляли експерти виданню "Крим.Реалії", ця інформація не відповідає дійсності. За даними ЗМІ, у Криму поки не знайшли альтернативи постачанню дніпровської води, крім масштабного викачування підземних вод.
У серпні 2018 року після викидів в атмосферу в районі заводу "Кримський титан" окупаційна влада зв'язалася з керівництвом Херсонської області і просила воду нібито для покриття кислотонакопичувача заводу. Українська влада перевірила версію про кислотонакопичувач і з'ясувала, що він не є джерелом викидів. Воду Криму не дали.
У червні 2019 року експостпред президента України в АРК Борис Бабін заявив, що окупанти пропонували хабарі за відновлення водопостачання в Крим.
У вересні начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко говорив, що подавати воду з материкової України в Крим технічно неможливо.