Українська Нацрада з ТБ надіслала компанії Google скаргу на адміністрацію YouTube через спроби блокування каналу ATR
Хостинг YouTube, дочірнього підприємства корпорації Google, намагається на вимогу РФ заблокувати трансляцію передач кримськотатарського телеканала ATR. Так YouTube дозволяє використовувати себе в гібридній війні, яку веде Росія, стверджують у Нацраді України з питань телебачення і радіомовлення.
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулася до глобальної корпорації Google, щоб припинити блокування трансляції на відеохостингу YouTube матеріалів кримськотатарського телеканала ATR (телекомпанія "Атлант-СВ"). Про це 4 червня повідомив сайт Нацради.
Вимогу видалити зі свого YouTube-каналу деякі передачі телеканал одержав від платформи YouTube унаслідок скарги Роскомнагляду. Російське відомство стверджує, що розміщені матеріали порушують російське законодавство про інформацію.
Національна рада в листі до корпорації Google акцентує, що йдеться про українське медіа, що є під юрисдикцією Української держави, і єдиним регуляторним органом, який має право звертатися до третіх сторін щодо його вмісту, є український регулятор.
"Регулятор запевнив американську компанію, що контент телекомпанії "Атлант-СВ" відповідає вимогам українського та європейського законодавства, правових підстав для блокування контенту телеканала немає, а цей прецедент уважає небезпечним для свободи слова як в Україні, так і у світі", – ідеться в повідомленні.
У раді нагадали, що Роскомнагляд і раніше намагався впливати на контент українських телеканалів, розміщений на YouTube, зокрема вимагав видалити програму Національної суспільної телерадіокомпанії України "Наші" про спогади українського добровольця, який воював на сході країни, і сюжет про політв′язня, фігуранта так званої ялтинської справи "Хізб ут-Тахрір" Еміра-Усеїна Куку.
"Національна рада переконана, що такими діями Російська Федерація використовує корпорацію Google та її дочірню компанію YouTube у своїх інтересах у процесі ведення гібридної війни проти України", – ідеться в повідомленні на сайті регулятора.