Умеров: Коли ухвалюються резолюції ООН, у Криму завжди все відбувається навпаки – посилюються репресії
Резолюцію ООН про права людини у Криму окупаційна влада "навряд чи гідно оцінить", уважає заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.
Росія може не прислухатися до резолюції ООН із прав людини у Криму. Про це в ефірі "5 каналу" 15 листопада заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.
"На жаль, РФ дуже непередбачувана, або навпаки – передбачувана. Коли ухвалюються такі резолюції, у Криму завжди все відбувається навпаки – посилюються репресії. Як і напередодні ухвалення резолюції, у Криму була хвиля репресій – кількох людей затримали, проводили обшуки. Тобто у Криму навряд чи це буде гідно оцінено", – сказав Умеров.
14 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН, який займається соціальними, гуманітарними і культурними питаннями, ухвалив резолюцію про права людини в окупованих Росією Криму і Севастополі.
За словами постійного представника України в ООН Володимира Єльченка, резолюція підтверджує, що між Україною і РФ існує міжнародний збройний конфлікт, засуджує застосування на тимчасово окупованій території російських законів і містить вимогу до РФ виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН з відновлення прав і свобод українців у Криму.
71 держава ООН підтримала українську резолюцію щодо Криму, водночас 25 країн, зокрема Росія, Білорусь, Сербія, Північна Корея і Зімбабве, проголосували проти. 77 держав утрималися від голосування.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.