В окупованому Криму "суд" залишив під арештом 20 із 24 захоплених українських моряків
Чотирьом із 24 захоплених РФ українським морякам у Москві призначили державних адвокатів, вони не стали подавати апеляції на арешт своїх підзахисних.
Упродовж шести днів "Верховний суд" окупованого Криму відмовив у задоволенні апеляційних скарг 20 українським морякам, захопленим Росією в районі Керченської протоки. Про це 26 грудня "Интерфаксу" повідомив представник "суду".
Він зазначив, що сьогодні "суд" розглянув останні п'ять скарг і відмовився відпустити з-під арешту командира буксира "Яни Капу" Олега Мельничука та його матроса Євгена Семидоцького. А також командира бронекатера "Нікополь" Богдана Небилицю і двох моряків із катера "Бердянськ" – капітана 2-го рангу Дениса Гриценка і старшого матроса Юрія Без'язичного.
Усім їм "суд" скоротив строк перебування під вартою на добу, вони перебуватимуть у московських СІЗО до 24 січня 2019 року. Таке саме рішення "суд" ухвалив і щодо попередніх 15 моряків нібито через технічну помилку.
Апеляційні скарги не подавали призначені РФ адвокати трьох затриманих моряків – матроса з катера "Бердянськ" Андрія Ейдера, старшого матроса "Бердянська" Андрія Артеменка, старшого матроса з "Яни Капу" Володимира Терещенка і співробітника української спецслужби Василя Сороки.
Адвокат Микола Полозов заявив, що "з недобросовісними колегами за призначенням буде розбиратися дисциплінарна комісія".
Взяття під варту чотирьох українців захист оскаржить у касаційному порядку, додав він.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.
США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що затримані РФ українські моряки мають статус військовополонених, який передбачає особливу модель звільнення.