В окупованому Криму заблокували доступ до 30 українських сайтів
В окупованому Криму блокують доступ до сайтів Меджлісу кримськотатарського народу, "Хізб ут-Тахрір", "Свідків Єгови" і Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України, повідомляє Кримська правозахисна група.
В окупованому Росією Криму вісім провайдерів у семи населених пунктах повністю блокують 30 українських інформаційних сайтів і дві соціальні мережі. Про це 27 червня повідомила Кримська правозахисна група за результатами моніторингу.
За даними правозахисників, ці самі провайдери блокують сайти Меджлісу кримськотатарського народу, "Хізб ут-Тахрір", "Свідків Єгови" і Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Крім того, як мінімум чотири українські інформаційні сайти в цих провайдерів доступні лише частково.
Станом на кінець червня ці провайдери не дають доступ мінімум до 30 сайтів, які вільно працюють на підконтрольній Україні території: "Цензор.НЕТ", QHA, "Радіо Хаят", "След.нет", "Інформаційний спротив", UAinfo, "5 канал", Blackseanews, "Фокус", "Главком", "Головне", "Громадське радіо", "Центр журналістських розслідувань", "Лівий берег", "Подробности", "Стрічка", "ТонеТо", ТСН, "Депо", "Обозреватель", "Українська правда", "РБК-Україна", "Укрінформ", "Дзеркало тижня", а також сайтів соціальних мереж Linkedin і Telegram, сайти Меджлісу кримськотатарського народу, "Свідків Єгови", Міністерства реінтеграції ТОТ України та сайт організації "Хізб ут-Тахрір".
Сайт "Апостроф" блокує семеро провайдерів із восьми. У чотирьох провайдерів із восьми недоступний сайт громадського об'єднання "Кримська солідарність". Сайт АТР блокує два провайдери. Сайт прокуратури Криму недоступний в одного провайдера зі списку.
"У порівнянні з моніторингом, здійсненим КПГ у березні 2020 року, кількість заблокованих сайтів збільшилася. У березні до сайта "Інформаційного спротиву" доступ блокували два провайдери, а зараз він недоступний у всіх перевірених провайдерів. Після зміни доменного імені сайт "Громадське радіо" був доступний у всіх провайдерів Криму впродовж кількох місяців. Утім зараз цей сайт знову заблокований усіма провайдерами й за новим доменним іменем. Сайти "Подробности" і ТСН та онлайн-видання "Обозреватель" у березні також були доступні в усіх провайдерів, зараз доступ до них цілком заблокований", – зазначають правозахисники.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.