В окупованому Судаку "суд" оштрафував кримського татарина за додавання на сторінку у "ВКонтакте" ролика у 2013 році
Ролик, який у 2013 році додав на свою сторінку кримський татарин Сеяр Еміров, за версією російських правоохоронців, містить "екстремістські матеріали" про організацію "Хізб ут-Тахрір", розповів його громадський захисник Сейтосман Каралієв.
Підконтрольний окупантам "Судацький міський суд" в анексованому Криму оштрафував кримського татарина Сеяра Емірова за відеоролик, який той додав на свою сторінку в соцмережі "ВКонтакте" у 2013 році. Про це повідомляє "Крим.Реалії".
Емірова затримали 2 липня.
Його обвинуватили у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 20.29 Кодексу про адмінпорушення Росії (виробництво і розповсюдження екстремістських матеріалів), й оштрафували на 1,5 тис. руб. (623 грн).
Громадський захисник Емірова Сейтосман Каралієв розповів, що вказане відео було заборонено у 2014 році рішенням Новоуренгойського міськсуду. Ролик, за версією російських правоохоронців, містить "екстремістські матеріали" про організацію "Хізб ут-Тахрір".
У "суді" Еміров сказав, що після додавання на свою сторінку відеоролик він не переглядав, а на сьогодні сторінку видалено.
Захист має намір оскаржити рішення "суду".
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено. У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.