В опору Кримського моста врізався плавучий кран
У Керченській протоці сильний вітер зірвав з якоря плавучий кран, який пошкодив одну зі щогл освітлення і погнув кілька метрів бар'єрного огородження Кримського моста.
На одній із ділянок Кримського моста обмежили рух для ліквідації наслідків аварії після того, як уранці 8 вересня з однією з опор моста зіткнувся плавучий кран. Про це пише РБК із посиланням на інфоцентр "Крымского моста".
Повідомляють, що плавучий кран стояв на якорі на відстані від траси у зв'язку з оприлюдненим раніше штормовим попередженням. Однак його зірвав сильний вітер.
Екіпаж крана намагався взяти його під контроль, однак судно зрештою прибило до опори автодорожньої частини мосту на ділянці між островом Тузла і фарватером.
Стріла плавучого крана пошкодила одну зі щогл освітлення. Також пошкоджено кілька метрів бар'єрного огородження моста. На місці інциденту працюють фахівці експлуатаційної служби Кримського моста.
Кран відбуксирували з боку Азовського моря. У прес-службі мосту повідомили, що усунути наслідки аварії складно через штормові умови.
Пізніше в інфоцентрі "Крымский мост" повідомили, що рух по мосту відновлено, а пошкодження елементів дороги не впливають на безпеку.
Через штормовий вітер на трасі А-290 на Кримському мосту збережено обмеження швидкості руху до 40 км/ч.
Одночасно в акваторії Керченської затоки зазнав лиха буксир "Шквал". Сім членів екіпажу встигли пересісти на рятувальний пліт, який дрейфував протокою біля берегів Криму. Моряків підняв на борт суховантаж "Сарич".
ТОВ "Морська дирекція", яке управляє Керченською поромною переправою, повідомило про призупинення роботи переправи через погіршення погодних умов і посилення швидкості вітру до 20 м/с.
Міст через Керченську протоку, що з'єднує Крим і Краснодарський край Росії, відкрили у травні 2018 року. Українська влада назвала міст загрозою національній безпеці.
Євросоюз 30 липня ввів санкції проти шести російських компаній, які брали участь у будівництві Кримського моста.
Спікер міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова назвала санкції Євросоюзу "підривною політикою" проти мешканців Криму.
29 серпня прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб повідомила, що уряд України підготував проект розпорядження про застосування санкцій до 19 російських фірм, причетних до будівництва Кримського моста.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.