Викиди отруйних речовин в Армянську. По допомогу до медиків звернувся 61 український прикордонник
П'ятьох українських прикордонників, які несли службу на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом, госпіталізовано, зазначив помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян.
Після викиду отруйних речовин на заводі в окупованому Армянську по допомогу до медиків звернувся 61 український прикордонник, який чергує на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом. Про це в ефірі каналу "112 Україна" 8 вересня заявив помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян.
"Наразі звернувся 61 прикордонник, із них п'ятеро госпіталізовані і проходять детальне медичне обстеження у нас в Одесі", – сказав Слободян.
Він зазначив, що всім прикордонникам, окрім п'яти госпіталізованих, було надано допомогу, і вони повернулися до несення служби.
Слободян додав, що рух на пунктах пропуску "Каланчак" і "Чаплинка" тимчасово припинено для громадян, які планують поїхати на окупований півострів. Він зазначив, що вітер спрямований у бік Криму, тому "основні ризики залишаються на цій території".
24 серпня жителі Армянська розповіли про викид невідомої речовини в атмосферу, через яку на дахах будинків і предметах з'явився липкий наліт іржавого кольору. "Голова" окупованого Криму Сергій Аксьонов уточнив, що викид відбувся на місцевому заводі "Кримський титан".
"Віце-прем'єр" окупованого Криму Ігор Михайличенко заявляв, що причиною шкідливих викидів в Армянську та його околицях стали спека і тривала відсутність опадів, які призвели до випаровування хімічних речовин із кислотонакопичувачів заводу.
4 вересня "влада" Криму повідомила, що роботу "Кримського титану" припинять на два тижні, а з Армянська вивезуть дітей.
Жителі Каланчака Херсонської області 4 вересня почали скаржитися на погіршення самопочуття.
7 вересня влада евакуювала 165 дітей із села Преображенка Каланчацького району.
Навчальний процес у школах і дитсадках Херсонської області у районах, які межують із Армянськом, припинено.
Представник прес-центру Міноборони України Олександр Мотузяник, посилаючись на дані розвідки, заявив, що причина викидів шкідливих речовин у Криму – влучання снарядів у хімічні відстійники під час військових навчань РФ.
6 вересня спікер Верховної Ради України Андрій Парубій закликав міжнародну спільноту перевірити ситуацію з викидом хімічних речовин в окупованому Криму.
Аксьонов заявив, що у разі підвищення температури повітря в Криму може відбутися повторний викид хімречовин.
Спочатку було відомо про 37 постраждалих прикордонників, пізніше їхня кількість зросла до 41.