Воронченко у США зустрічається з головнокомандувачем ВМС
Темою зустрічей командувача Військово-морських сил України Ігоря Воронченка з головнокомандувачем ВМС США Джоном Річардсоном і представниками Пентагону є двостороннє співробітництво у сфері безпеки і нова стратегія ВМС України.
Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко у США зустрічається з головнокомандувачем ВМС Сполучених Штатів Джоном Річардсоном та іншими представниками міноборони. Про це сьогодні повідомляє українська служба "Голосу Америки" з посиланням на прес-службу Пентагону.
Темою зустрічей є двостороннє співробітництво у сфері безпеки і нова стратегія ВМС України.
"Уряд США тісно працює із союзниками і партнерами у Європі та світі, щоб підтримати прагнення України до дипломатичного і мирного врегулювання агресії Росії, включно з нещодавнім неспровокованим нападом на українські кораблі в Чорному морі", – повідомили в Пентагоні.
У прес-службі наголосили, що керівництво міноборони США підтвердить підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, які охоплюють і територіальні води, а також право українських кораблів користуватися міжнародними морськими шляхами.
"Як указано в Кримській декларації уряду США, Сполучені Штати відкидають спробу анексії Криму Росією", – додали в міноборони США.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли до Москви. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.
США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив занепокоєність через застосування сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.