Воронченко: Українському флоту потрібні кораблі, поки ще є моряки
За словами командувача ВМС України Ігоря Воронченка, флот має тільки фрегат "Гетьман Сагайдачний", і той на модернізації.
Військово-морським силам України не вистачає кораблів, заявив 26 лютого на форумі "Age of Crimea 2020 – Час Криму" в Києві командувач ВМС Ігор Воронченко. Про це повідомляє УНН.
"Флоту потрібні кораблі, поки ще є моряки і морські офіцери", – сказав він.
"Проблема – стоїть недобудований корвет. Казав одному, казав іншому, усім кажу: "Давайте його добудуємо". Робочі місця, 9 тис. робочих місць по всій Україні, 29 підприємств зав'язані на цей корвет", – підкреслив Воронченко.
Тему кораблів він порушив через наближення бурових вишок РФ до українського острова Зміїний у Чорному морі.
"Я не дарма сказав, на якій відстані ця вишка знаходиться від [кримського мису] Тарханкуту і скільки стоїть до острова Зміїний. Вони нас підпирають. За рік, із 2017-го до 2018-го, вишки підійшли до Зміїного на дві милі (приблизно 3,5 км. – "ГОРДОН"). Далі воно повзе. Без кораблів, вибачте, я нічого зробити не зможу, з одним [фрегатом] "Сагайдачним", який зараз на модернізації", – зазначив командувач ВМС України.
У Криму до окупації у березні 2014 року були 21 корабель ВМС України і 50 допоміжних суден, більшість із них захопила Росія. Вони залишаються в пунктах базування Чорноморського флоту РФ.
У лютому 2017 року в Міністерстві оборони України анонсували відновлення державної цільової програми зі створення нового українського корвета для ВМС, реалізовуваної в кооперації із західними постачальниками озброєнь. Згідно з постановою Кабміну від 22 листопада 2017 року, строк дії програми продовжили на сім років, до 2028 року, а також збільшили обсяг фінансування з 16,21 млрд грн до 31,93 млрд грн. Зокрема, у 2018 році з держбюджету мали перерахувати 1361,7 млн грн, у 2019-му – 2743,46 млн грн. У травні 2018 року Воронченко заявив, що на державну програму щодо створення корвета не виділили грошей.
Після анексії Криму Росія заволоділа майном "Чорноморнафтогазу" – буровими вишками. Російська сторона використовує їх для видобування нафти й газу в Чорному морі.