Жителі районів, які межують з окупованим Кримом, скаржаться на погане самопочуття та хімічний осад на предметах – міжвідомча робоча група
5 вересня міжвідомча робоча група проінспектувала Чаплинський і Каланчацький райони Херсонської області, які межують із Кримом, повідомив українському омбудсмену Людмилі Денісовій заступник міністра екології та природних ресурсів Віктор Вакараш, який очолює групу.
Жителі районів Херсонської області, які межують із тимчасово окупованим Кримом, скаржаться на погане самопочуття та хімічний осад на предметах. Про це українському омбудсмену Людмилі Денісовій повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів Віктор Вакараш, який очолює міжвідомчу робочу групу з визначення екологічної ситуації в Херсонській області.
Вакараш повідомив Денісовій, що 5 вересня робоча група проінспектувала Чаплинський і Каланчацький райони області, які межують із Кримом.
"Мешканці скаржаться на погане самопочуття та незрозумілий хімічний осад на предметах. Фахівці взяли проби повітря, ґрунту, води та осаду для проведення аналізів на кількість вмісту небезпечних хімічних елементів. Найближчим часом будуть зроблені експертні лабораторні висновки. Зараз материкову частину України рятує те, що напрямок вітру спрямований не в наш бік. Але синоптики повідомляють про зміну напрямку вітру. Тому робоча група розробить план превентивних заходів для мінімізації завданої шкоди людям та довкіллю", – написала омбудсмен у Facebook.
У коментарі "Укрінформу" Вакараш заявив, що, за даними українських фахівців, причина поганого самопочуття жителів Армянська – викиди в атмосферу із заводу "Титан".
"На перший погляд, причина не в накопичувачі. Головна причина – викиди. Головна причина тільки в цьому. Це однозначно не випаровування [із кислотного накопичувача заводу "Титан]", – розповів Вакараш.
Видання "Крыминформ" повідомляло, що в ніч із 23-го на 24 серпня жителі Армянська заявили про викид невідомої речовини в атмосферу. "Глава" окупаційної влади півострова Сергій Аксьонов уточнив, що викид стався на місцевому заводі "Титан".
4 вересня "влада" Криму повідомила, що роботу заводу зупинять на два тижні, а з Армянська вивезуть дітей.
У Херсонській області прикордонники зафіксували перевищення вмісту хімічних речовин у повітрі. Жителі Каланчака в Херсонській області скаржилися на погіршення самопочуття.
Міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що газоаналізатори засвідчили наявність такої забруднвальної речовини, як сірчистий ангідрид, який після взаємодії з водою утворює сірчану кислоту. За його словами, окупанти намагалися приховати факт викиду хімічних речовин.
За даними Головного управління розвідки Міноборони України, причиною викидів шкідливих речовин у Криму стало влучання снарядів у хімічні відстійники під час військових навчань РФ.
Президент України Петро Порошенко доручив Херсонській облдержадміністрації підготувати умови, щоб запросити дітей з Армянська в Херсонську область, де вони могли б відпочити та оздоровитися. Президент дав завдання прикордонній службі забезпечити спрощений порядок проходження кордону для організованих груп дітей. Він також заявив про необхідність створити міжнародну комісію у зв'язку із ситуацією на півночі Криму.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.