34 тис. рейсів до Криму. Міністра транспорту РФ повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через держкордон України

Савельєв до призначення міністром транспорту РФ очолював "Аерофлот"
Фото: kremlin.ru
Українські правоохоронці оголосили чинному міністру транспорту РФ та його заступнику підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора України.

"За даними слідства, підозрювані, перебуваючи на керівних посадах найбільшого авіаперевізника РФ ПАТ "Аерофлот", після закриття всіх повітряних пунктів пропуску через державний кордон України та пунктів контролю на тимчасово окупованій території півострова Крим, організували злочинну схему... Не дивлячись на наявність прямих заборон органів авіаційної влади України та рекомендацій із цього приводу світових організацій у сфері цивільної авіації, російською авіакомпанією виконувалися незаконні регулярні пасажирські авіаперевезення до закритого Міжнародного аеропорту "Сімферополь" та у зворотному напрямку", ідеться в повідомленні.

Зазначають, що рейси проводили попри норми міжнародного та повітряного права України. За даними слідства, із квітня 2014 року до листопада 2020 року на півострів Крим та з нього здійснено понад 34 тис. рейсів.

"Таким чином було незаконно переправлено через державний кордон України щонайменше 329 тис. осіб", – зазначили в Офісі генпрокурора.

Досудове розслідування проводить Головне управління СБУ в АР Крим під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора.

Чинний міністр транспорту РФ – Віталій Савельєв. На сайті російського уряду зазначають, що до вступу на посаду в листопаді 2020 року він був гендиректором ПАТ "Аерофлот". Про якого з його заступників йдеться, невідомо – на найвищих посадах в "Аерофлоті" в період після анексії Криму працювало щонайменше двоє: Кирило Богданов та Ігор Чалик.

Контекст:

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Із березня 2014 року Україна закрила повітряний простір над окупованим півостровом через неможливість здійснювати нагляд за безпекою польотів.

25 вересня 2015 року Кабінет Міністрів України розширив список санкцій проти РФ і заборонив польоти низки російських авіакомпаній в Україну. 29 вересня російське Федеральне агентство повітряного транспорту повідомило про введення санкцій у відповідь. Авіасполучення між Україною та Росією було припинено з 25 жовтня.

У Міністерстві інфраструктури України наголошували, що переговори про відновлення авіасполучення неможливі, поки російські компанії не припинять польотів до Криму й не виплатять усіх штрафних санкцій за ці незаконні перельоти.

У листопаді 2015 року Кабмін заборонив транзитні польоти всіх без винятку російських авіакомпаній в українському авіапросторі.

За даними "Радіо Свобода", із 2018 року Державіаслужба України зафіксувала 68 авіакомпаній, які незаконно літали до Криму. Це не тільки російські компанії, у списку також три британські, одна сирійська й одна казахстанська авіакомпанії.