Беца про "суди" у Криму: Цілеспрямовані дії РФ напередодні голосування в ООН резолюції про права людини
Переслідування кримськотатарських активістів "владою" Криму є спробою "зламати і знищити" корінний народ. Про це заявила речниця МЗС України Мар'яна Беца, коментуючи десятки судових процесів, які 18 грудня пройшли на окупованому півострові.
У Міністерстві закордонних справ України вважають, що суди над кримськотатарськими активістами в окупованому Криму пов'язані із завтрашнім голосуванням у Генеральній Асамблеї ООН за оновлену резолюцію щодо ситуації з правами людини на півострові. Про це у Twitter написала офіційна представниця міністерства Мар'яна Беца.
"Категорично засуджуємо судилища в окупованому Криму. Цілеспрямовані дії РФ напередодні голосування в ООН резолюції щодо прав людини в Криму", – прокоментувала вона десятки судових процесів, які проходять 18 грудня в різних регіонах півострова.
Вона також заявила, що російська влада намагається "зламати і придушити" спротив кримських татар.
"Мета окупанта – зламати, придушити, знищити корінний народ. Цинізм РФ не знає меж", – зазначила Беца.
14 жовтня на знак протесту проти обшуків і арештів у Криму з одиничними пікетами вийшло не менше ніж 100 осіб. Щонайменше 49 осіб було затримано, але після "профілактичних бесід" їх відпустили.
Учасників акції притягнули до адміністративної відповідальності. До вечора 18 грудня 46 активістів було оштрафовано за порушення правил пікетування.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch.
19 грудня 2016 року Генасамблея ООН ухвалила першу резолюцію про права людини в Криму і Севастополі. У документі Росію вперше назвали державою-окупантом, а АР Крим – тимчасово окупованою територією.
14 листопада 2017 року Третій комітет Генасамблеї ООН, який займається соціальними, гуманітарними і культурними питаннями, підтримав текст нової резолюції. Голосування з цього питання на засіданні Генасамблеї заплановано на 19 грудня.