Приблизно 200 осіб зібралося під "судом" в окупованому Сімферополі, де обирають запобіжний захід активісту Мустафаєву

Мустафаєва затримали 21 травня
Фото: ru.krymr.com

Окупанти інкримінують активісту з Бахчисарая Серверу Мустафаєву участь в організації "Хізб ут-Тахрір", яку визнано в Росії терористичною. 22 травня активіста привезли в "суд" Сімферополя.

У підконтрольному Кремлю "Київському районному суді" Сімферополя 22 травня розпочали засідання щодо обрання запобіжного заходу затриманому в Бахчисараї активісту руху "Кримська солідарність" Серверу Мустафаєву, повідомляє сайт "Крим.Реалії".

Під будівлею "суду" зібралося приблизно 200 осіб. Помічено три машини російської поліції, росгвардійці.

Справи Мустафаєва та іншого бахчисарайського активіста Едема Смаїлова, яких було затримано 21 травня, об'єднали зі "справою "Хізб ут-Тахрір", у межах якої у 2017 році окупанти заарештували шість осіб. Про це виданню "Крим.Реалії" повідомив адвокат Айдер Азаматов.

"Зазвичай за такими статтями просять два місяці в СІЗО, а суди охоче погоджуються. Це стаття 205.5, частина 2 [Кримінального кодексу РФ] – участь в організації, яку визнано в Росії терористичною. Санкція – від 10 до 20 років позбавлення волі зі штрафом... Слідчі вже ухвалили постанову про об'єднання цих справ зі справою шістьох бахчисарайських хлопців, яких затримали ще в жовтні 2017 року. Зазвичай такі процеси проходять у закритому режимі", – розповів адвокат.

За його словами, Мустафаєв і Смаїлов відмовилися від давання показань.

11 жовтня 2017 року ФСБ заявила про припинення діяльності бахчисарайського осередку забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі". Було заарештовано Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Бєлялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір′яєва та Ернеса Аметова.

Міжнародна ісламська політична організація "Хізб ут-Тахрір" називає своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті.

Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році.

Захисники заарештованих і засуджених у "справі "Хізб ут-Тахрір" кримчан уважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою.