Чергове водосховище у Криму на межі обміління
Окупаційна місцева влада Криму вирішила розконсервувати дві свердловини в Білогірському районі через гострий дефіцит води. Про це повідомив глава підприємства "Вода Криму" Володимир Баженов 1 лютого на засіданні оперативного штабу з проблем водопостачання, зазначає "Крим.Реалії".
Він повідомив, що в селищах Зуя та Кримська Роза, що в Білогірському районі Криму, місцеве населення вирішили під'єднати до водопостачання з розконсервованих свердловин "у зв'язку з катастрофічним зниженням дебіту (обсяг рідини) у Балановському водосховищі".
"Чиновник" підкреслив, що якщо цього не зробити, то "буде гірше, ніж у Сімферополі".
Він також додав, що вода в одній із цих свердловин має "незначне перевищення норм жорсткості". До рішення про комплексне будівництво водогону з Білогірського і Тайганського водосховищ окупаційна влада Криму й далі підвозитиме кримчанам воду.
В окупованому Криму гостро стоїть питання дефіциту води. До російської окупації Україна забезпечувала 85% потреб півострова у прісній воді через Північно-Кримський канал. Після анексії Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив подавати воду на півострів. За даними ЗМІ, у Криму поки не знайшли альтернативи постачанню дніпровської води, окрім масштабного викачування підземних вод.
У червні 2019 року експостпред президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що окупанти пропонували хабарі за відновлення водопостачання на анексований півострів.
Начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко говорив, що подавати воду з материкової України у Крим технічно неможливо.
Голова бюджетного комітету Верховної Ради, нардеп від "Слуги народу" Юрій Арістов повідомив журналістам програми "Схеми" ("Радіо Свобода"), яка вийшла в ефір 30 січня 2020 року, що українська влада розглядала ідею продавати воду у Крим. Представник президента України у Криму Антон Кориневич у відповідь сказав, що Україна не має наміру відновлювати подавання води у Крим до деокупації півострова.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що постачання прісної води з материкової частини України в анексований Крим можливе тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові.
На початку цього року Росгідрометцентр повідомив, що за 2020 рік у Криму запаси води зменшилися майже втричі.