Члени об'єднання "Аскер" можуть піти добровольцями у кримський підрозділ морської піхоти ЗСУ – зустріч Полторака і Чубарова
Міністр оборони України Степан Полторак і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважають конфлікт між бійцями ЗСУ та членами громадської організації "Аскер", що трапився в Чонгарі, вичерпаним.
Міністр оборони України Степан Полторак і народний депутат України від Блоку Петра Порошенка, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров обговорили перспективи призову на військову службу за контрактом у складі кримського підрозділу бригади морської піхоти Військово-морських сил України вихідців з Криму та Севастополя. Про це повідомляє прес-служба міністерства.
У Збройних силах України готові розглянути заяви членів громадського об'єднання "Аскер", які бажають добровільно піти служити у складі кримського підрозділу бригади морської піхоти ВМС, сказано в повідомленні.
"Формування підрозділу буде відбуватися з урахуванням віросповідання і традицій особового складу. Крім цього, будуть створені умови для дотримання релігійних потреб віруючих різних релігійних конфесій", – інформують в Міноборони.
Після завершення зустрічі її учасники назвали вичерпаним інцидент в Чонгарі Херсонської області між кримськотатарськими активістами із громадської організації "Аскер" та військовослужбовцями 57-ї бригади ЗСУ.
За даними Чубарова, початком зіткнення стало "невмотивоване і силове захоплення" військовими облаштованої території, на якій базуються бійці добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджіхана.
У штабі оперативного командування "Південь" Збройних сил України цю інформацію назвали фейком. Там заявили, що на бійців, які несуть службу в Херсонській області, напали представники незаконного збройного формування, яких затримали і роззброїли.
Пізніше, за словами журналіста Османа Пашаєва, командир батальйону, який брав участь у сутичці, приніс вибачення членам місцевого меджлісу.
Чубаров вважає причиною виникнення напруженості в районі адміністративного кордону з окупованим Кримом "невиправдано довге" прийняття рішення про створення у складі ЗСУ окремого кримськотатарського військового підрозділу, в якому могли б служити громадяни України – жителі Криму.