Чубаров про повернення Криму: Це буде за нашого життя
Повернення Криму до складу України, найімовірніше, відбудеться дипломатичним шляхом, уважає голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
Крим повернеться до складу України набагато раніше, ніж на це розраховує Росія. Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України від блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров.
"Я завжди і дуже впевнено кажу: це станеться набагато раніше, ніж цього хотіли б у Кремлі... Це буде за нашого життя. Ми повернемося до Криму – інакше й бути не може", – сказав Чубаров.
За його словами, можуть бути "різні варіанти" розвитку подій.
"Якби (Росія. – "ГОРДОН") і розпалася, ми, я думаю, не дуже шкодували б. Головне, щоб це було на благо їм самим", – розповів голова Меджлісу.
Він також уважає, що повернення півострова до складу України відбудеться дипломатичним шляхом.
"Я бачу повернення Криму внаслідок не військових, а дипломатичних дій. Але розумію і те, що участь у майбутній долі Криму візьме група потужних гравців... Це США, Європейський союз, Туреччина, Україна, Росія. Грузія, Румунія, Болгарія. А чом би й ні? Це чорноморські країни... Вони всі матимуть різну вагу... Можливий великий перелік країн або навіть регіональних організацій, створених за іншою формулою. Той же ЄС або, скажімо, НАТО. І кожен із цих гравців оголошуватиме свої підходи, принципи. А деякі наводитимуть мотивацію, чому Крим має належати тій чи іншій країні. Мова йтиме про Україну і Росію", – сказав Чубаров.
За його словами, потужним інструментом у руках України залишається "право корінного народу на самовизначення".
"Тільки в розпорядженні України є цей потужний важіль – право корінного народу на самовизначення. Ні в кого більше. І тому ми маємо бути готові до таких переговорів. У нашому арсеналі має бути схвалене власне українське право, норми українського законодавства. І тому ми говоримо про внесення змін і доповнень до Конституції України щодо Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Ми говоримо про ухвалення законів, які визначили б статус кримськотатарського народу в Україні, про закон щодо корінних народів у нашій державі", – заявив він.
18 травня 2016 року президент України Петро Порошенко ініціював створення робочої групи в рамках Конституційної комісії для розроблення змін до Конституції України щодо права кримських татар на самовизначення.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.