Чубаров заявив, що реальна явка на виборах президента РФ у анексованому Криму становила 42%
На виборах президента РФ у анексованому Криму 8% бюлетенів було визнано недійсними, повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров.
Реальна явка на виборах президента РФ в анексованому Криму становила 42%, повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров, посилаючись на дані Федеральної служби безпеки Росії, під час відеотрансляції на своїй сторінці у Facebook.
Він не уточнив, звідки отримав цю інформацію.
"На виборах у Криму були представники адміністрації президента Росії, які перебували там для спостереження за перебігом президентських виборів. Так званий білий протокол із реальними відомостями про результати голосування містив показники явки на рівні 42%, із яких 8% – недійсні та зіпсовані бюлетені", – процитував Чубаров наявний у нього документ.
Голова Меджлісу наголосив, що "тільки 34% – це ті, хто ідеологічно був націлений на вибори".
"При цьому представники місцевої влади, зокрема Аксьонов (голова "Ради міністрів" Криму Сергій Аксьонов. – "ГОРДОН"), намагалися вплинути на московських емісарів, у тому числі через давання хабара, для виправлення документів на користь підвищення явки хоча б на 10–15%, проте їм відмовили. Указане викликало занепокоєння "кримської влади", оскільки невиконання планів Кремля перетворити результати виборів на підтвердження "референдуму" 2014 року може призвести до організаційних висновків стосовно місцевих керманичів, які виявилися неспроможними використати наявний адмінресурс", – прочитав Чубаров.
Президентські вибори у РФ відбулися 18 березня. На них переміг Володимир Путін. За даними ЦВК РФ, у Криму за нього проголосувало 92,15% виборців. У Центрвиборчкомі повідомляли, що явка загалом у Росії становила 59,94%, в анексованому Криму – 63,86%.
Напередодні голосування Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України закликало кримчан ігнорувати його, а прокуратура АР Крим нагадувала, що участь в організації російських виборів може призвести до кримінальної відповідальності.
Україна та її міжнародні партнери не визнають виборів президента Росії на окупованому півострові, заявляв президент України Петро Порошенко.
19 березня Європейський союз відмовився визнавати підсумки голосування в Криму в межах виборів президента Росії.
Навесні 2014 року після того, як Росія анексувала український півострів Крим і почала воєнну агресію на сході України Євросоюз, Сполучені Штати та деякі інші країни запровадили економічні санкції щодо Росії. Санкційні пакети кілька разів розширювали та посилювали.