ФСБ Росії затримала в анексованому Криму одесита. Українська поліція відкрила кримінальне провадження
Окупанти обвинуватили 22-річного жителя Одеси, який приїхав до Криму на відпочинок із матір'ю, в публічній підтримці екстремістської діяльності на півострові.
Співробітники Федеральної служби безпеки Росії затримали на території анексованого Криму жителя Одеської області. Про це 25 вересня повідомила пресслужба Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.
Українські правоохоронці уточнили, що інформацію про затримання чоловіка виявили під час проведення моніторингу інтернету.
Поліцейські встановили, що на початку вересня 22-річний житель Одеської області приїхав із матір'ю в Крим на відпочинок. У Євпаторії його затримали окупанти за нібито екстремістську діяльність на півострові.
Підконтрольний окупантам Київський райсуд Сімферополя обрав українцеві запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зараз він перебуває у слідчому ізоляторі №1 Сімферополя.
Дії окупаційної влади Криму українські правоохоронці кваліфікували за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини). Винним загрожує позбавлення волі на строк до п'яти років.
"Інтерфакс" повідомив, що українця затримали 19 вересня. За даними ФСБ РФ, він прибув до Криму нібито для "пошуку спільників із метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні" і поширював листівки, "що містять заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Слідчий відділ ФСБ порушив кримінальну справу за ч. 1 ст. 280.1 Кримінального кодексу РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності).
"Крим.Реалії" із власних джерел стало відомо, що затриманого звати Олександр Долженков, він житель Одеси. Видання з'ясувало, що Долженков – випускник Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, він геолог за освітою. У чоловіка є однойменний YouTube-канал, де він викладає відео про подорожі.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини на півострові погіршилася. Під різними приводами, включно із боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові.