ФСБ в анексованому Криму викликала на допит брата Мустафи Джемілєва Асана

Про допит кримськотатарських активістів повідомив Ільмі Умеров
Фото: ЕРА

На думку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, Федеральна служба безпеки Росії викликала 80-річного Асана Джемілєва на допит для пошуку свідків у справі "Хізб ут-Тахрір".

Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) в окупованому Криму викликала на допит брата Мустафи Джемілєва 80-річного Асана, повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

Крім Джемілєва, на допит викликали ще чотирьох кримськотатарських активістів.

Після закінчення допиту Умеров написав, що всі поставлені співробітниками ФСБ питання були пов'язані з підготовкою до проведення святкування мусульманських свят у 2013 і 2015 роках у шостому мікрорайоні Бахчисарая.

"Наші припущення щодо причин сьогоднішніх допитів: ФСБ шукає свідків з боку обвинувачення для так званої бахчисарайської четвірки у справі "Хізб ут-Тахрір". Під час допитів усім демонстрували відеоматеріали, на яких зафіксовані моменти невеликих конфліктів, які відбулися на тих заходах. Конфлікти ґрунтувалися на різниці поглядів щодо правильності проведення святкувань між організаторами заходу і місцевими активістами: розташування присутніх, розподіл чоловіків і жінок, дата проведення", – зазначив Умеров.

За його словами, нічого такого, за що людям може загрожувати в'язниця, "тому що ніяких терористів і екстремістів серед нас не було і немає!"

Росія окупувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнається Україною та більшістю країн світу.

Згідно з переписом 2001 року, у Криму проживало близько 250 тисяч кримських татар.

"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено.

У рамках українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки вона також не заборонена, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.