Головред BlackSeaNews: Ніяких навчань та стрільб у закритому районі Азовського моря РФ де-факто не проводила
Головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко повідомив, що російська влада перекриває морські шляхи в Бердянськ і Маріуполь, залякуючи власників суден.
РФ продовжує затримання морських суден в Азовському морі на шляху до Бердянська й Маріуполя. Про це повідомив головний редактор порталу BlackSeaNews, керівник проекту "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко у Facebook.
"23 травня о 21.00 припинило дію попередження РФ про закриття військовими району Азовського моря на південь від Бердянська у зв'язку з навчаннями та стрільбами. Раніше саме з цим ми пов'язували затримання та обшуки суден, що прямують до/з українських портів Бердянська та Маріуполя... Але ми помилилися", – написав він.
Клименко зазначив, що 23 травня 2018 року приблизно о 23.30, уже після припинення дії "попередження", у тому самому районі, за 13 миль на південь від Бердянської коси було затримано болгарське судно Maxal Raise, яке йшло з Маріуполя в Бургас. Уранці 24 травня там само затримали турецьке судно Haci Rustu K, яке йшло з Туреччини в Маріуполь.
"Ніяких навчань та стрільб у закритому районі Азовського моря РФ де-факто не проводила! Спостерігалося два алюмінієві катери типу Wellboat (це моторний човен). Це називається "взяти на понт". Перевірили реакцію України, упевнилися, що вона ніяка. Будуть іти далі... Дії РФ на морських шляхах до Бердянська та Маріуполя спрямовані на залякування судновласників із метою їхньої відмови від роботи з цими портами", – підкреслив він.
За інформацією Клименка, припис про заборону входу до району Азовського моря поблизу Бердянська у зв'язку зі стрільбами з'явився ввечері 18 травня. Затримання суден почалися 19 травня.
Представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін повідомив, що обмеження торкнулися частини моря, яка розташована ближе до Запорізької та Донецької областей. За неофіційними даними, судноплавство було обмежене на території площею 2 тис. м&³2;.
Договір 2003 року передбачає, що Азовське море є внутрішніми водами України і РФ, його розмежовує лінія державного кордону відповідно до угоди між сторонами. Згідно з документом, торговельні судна і військові кораблі, а також інші державні судна під прапором РФ чи України, які експлуатують із некомерційною метою, мають в Азовському морі і Керченській протоці свободу судноплавства.
Угоду про розмежування цього моря лінією держкордону так і не було підписано.