"Якщо люди хочуть жити в Росії, ми згодні з ними". "Талібан" зробив заяву щодо анексованого Криму
"Ми хочемо мати хороші дипломатичні контакти та всебічні зв'язки з Росією. Ми хочемо, щоб у регіоні була стабільність, і не хочемо, щоб Росія воювала з якоюсь країною", – сказав Муджахід в інтерв'ю.
Анексію півострова лідер талібів вважає справою України та Росії.
"Щодо Криму я хочу сказати, що це справа України та Москви. Ми сподіваємося, що ця проблема скоро вирішиться. Не дай боже, щоб через це трапилася війна у регіоні та інші країни використовували це у своїх цілях. Це дестабілізує регіон", – заявив він.
Муджахід також повідомив, що таліби підтримують людей у Криму, які бажають жити у Росії.
"Ми на боці людей, які живуть у Криму, і потрібно слухати, чого вони хочуть, тому що люди мають право голосу. Якщо люди хочуть жити в Росії, ми згодні з ними", – наголосив він.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Ісламістський рух "Талібан" було створено 1994 року, з 1996-го до 2001 року він був при владі в Афганістані, контролював більшість території країни. Після терактів 11 вересня 2001 року у США та відмови "Талібану" видати лідера терористичної організації "Аль-Каїда" Усаму бен Ладена до Афганістану було введено американські війська. Уряд "Талібану" було повалено, таліби розпочали бойові дії проти влади. 2021 року, після виведення американських військ, таліби знову захопили владу в Афганістані.
Офіційно Росія визнає "Талібан" терористичною організацією, але веде з нею переговори. Цього року таліби кілька разів приїжджали до Москви. Останній візит відбувся у жовтні. На зустрічі був присутній глава МЗС РФ Сергій Лавров, повідомляють на сайті міністерства.
Після жовтневого візиту талібів до Москви президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова виключити "Талібан" із переліку терористичних організацій, але наголосив, що насамперед це має зробити Рада Безпеки ООН.