Клімкін: Наше звернення в Міжнародний суд ООН щодо Меджлісу – це додатковий тиск на Росію
За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, Росія повинна виконувати приписи Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй.
Звернення України до Міжнародного суду Організації Об'єднаних Націй зі скаргою на РФ у зв'язку з невиконанням рішення про дозвіл діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в Криму – це додатковий тиск на Росію, заявив 24 квітня у Twitter міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
"Наше звернення в Міжнародний суд ООН щодо тлумачення наказу про застосування заходів проти Росії – це додатковий тиск на Росію, яка має, нарешті, почати виконувати приписи суду, а не робити вигляд, що їх не існує", – написав міністр.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.
26 квітня 2016 року "Верховний суд" окупованого Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу "екстремістською організацією" й заборонив його діяльність. 29 вересня 2016 року Верховний суд Росії визнав законним це рішення.
19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН відмовив Україні у тимчасових заходах проти Росії щодо Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Водночас суд у Гаазі погодився вжити заходів щодо позову України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму. Згідно з рішенням суду ООН, Росія повинна забезпечити кримським татарам можливість мати свої представницькі установи, зокрема Меджліс. Москва також має забезпечити доступність освіти українською мовою в Криму.
24 квітня 2018 року Україна звернулася в Міжнародний суд ООН зі скаргою, що Росія не виконує рішення суду про дозвіл на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу в Криму.