Командувач ВМС України вважає, що під час окупації Криму співвідношення сил на півострові було на користь російських військових
Під час окупації Криму РФ скористалася "незрозумілим" переформуванням корпусів і оперативного командування українських військ на півострові, уважає командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко.
Кількісний і якісний склад російських військ, який під час анексії Криму перебував на півострові, не давав змоги підрозділам Збройних сил України, які перебували у Криму, дати відсіч агресору.
Таку думку командувач Військово-морських сил України віце-адмірал Ігор Воронченко висловив сьогодні в Оболонському райсуді Києва, де слухають справу про держзраду екс-президента України Віктора Януковича, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
За його словами, ситуацію погіршили "заходи, яких уживали із 2010 року".
"У 2010 році було розформовано об'єднане оперативне командування – той орган, який би взяв на себе командування. Те саме – незрозуміле – було переформування корпусів та оперативних командувань", – зазначив Воронченко.
Він повідомив, що у 2012 році у нього, на той момент виконувача обов'язків заступника командувача берегової охорони, забрали функцію управління і віддавання прямих наказів.
"Те саме стосується центру морських операцій. Тобто до чого я веду? Усе зводилося до однієї людини – командувача Військово-морських сил. Я тільки готував пропозиції, які затверджував командувач у своїх розпорядженнях і безпосередньо давав відповідним командирам частин. Особисто, безпосередньо, я давати їх не міг. Це все було зруйновано, і вони (російські військові. – "ГОРДОН") скористалися цим", – заявив командувач ВМС.
За його словами, у складі кримських сил берегової охорони на початку 2014 року було приблизно 2 тис. бійців, до того ж зброю мали не всі.
Воронченко свідчив у суді над Януковичем зі сторони обвинувачення. Янукович був президентом України із 2010-го до 2014 року, після втечі із країни він проживає в Росії.
В Оболонському суді Києва розглядають справу щодо обвинувачення Януковича в держзраді, пособництві у веденні війни та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей.
7 грудня прокуратура просила суд викликати на допит у справі про державну зраду Януковича президента України Петра Порошенка, секретаря Ради національної безпеки й оборони Олександра Турчинова, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, спікера Верховної Ради Андрія Парубія, посла України в Польщі Андрія Дещицю, колишнього прем'єра Арсенія Яценюка.
11 грудня у Оболонському суді відбувся допит Авакова і Яценюка як свідків у справі про держзраду.