КПВВ "Чаплинка" на адмінкордоні з Кримом припиняє роботу

У Херсонській ОДА повідомили, що КПВВ "Чаплинка" три місяці було закрито на реконструкцію і "жодної скарги щодо того, що комусь незручно без "Чаплинки", не надходило
Фото: krymr.com
Контрольний пункт в'їзду-виїзду "Чаплинка" в Херсонській області на адмінкордоні з Кримом припинить роботу з 19 жовтня.

Про це йдеться в розпорядженні першого заступника голови Херсонської обласної держадміністрації Андрія Шибаєва, підписаному 8 жовтня. ОДА розміщує такі документи на Google диску.

"Припинити функціонування контрольного пункту в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї "Чаплинка" з 19 жовтня 2021 року", – ідеться в розпорядженні.

Заступник голови Херсонської ОДА Микола Якименко 13 жовтня розповів проєкту "Крим.Реалії", що рішення про закриття КПВВ "Чаплинка" було погоджено з Держприкордонслужбою та Міністерством із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

"Чаплинка" не пропускає громадян із 7 червня цього року. КПВВ спочатку закривали на 14 днів, але потім строки кілька разів продовжували. КПВВ "Каланчак" і "Чонгар", теж розташовані на адмінкордоні з Кримом, і далі працювали.

Якименко пояснив, що потік громадян на КПВВ "Чаплинка" невеликий, але утримання пропускного пункту дороге.

"У нас "Чаплинка" три місяці була у стадії реконструкції, і жодних проблем не виникло. Увесь цей час збирали інформацію щодо того, який там потік, чи є скарги, і ось за три місяці не надійшло жодної скарги щодо того, що комусь незручно без "Чаплинки" чи ще щось. У нас інші пункти пропуску працюють у звичному режимі, і завантаження там 10–15%. І "Чонгар", і "Каланчак" можуть пропускати набагато більше людей. Лише протягом минулої доби там пройшло 1101 особа та проїхало 115 транспортних засобів – і це тільки 10%. Тож на "Чаплинці" більше не буде пункту перетину, але прикордонники залишаться постійно там чергувати", – сказав чиновник.

Перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський назвав утримання КПВВ нерентабельним "із бюджетної точки зору".

"У середньому на день на контрольно-пропускних пунктах від 1200 до 1600 перетинів, і левова частка припадає на "Чонгар" і "Каланчак", приблизно 50 на 50, а "Чаплинка" ж – приблизно 10 перетинів на день. Її використовували люди, котрі працювали на відповідних підприємствах, які зараз під контролем Росії. Усі, хто їздить до Криму з гуманітарною або особистою метою, користуються "Чонгаром" і "Каланчаком", – зазначив він.

Контекст:

Росія анексувала Крим після силової блокади військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.