Логвинський: Росія готова витратити шалені гроші, щоб кримські татари покинули Крим
Необхідних для створення кримськотатарської автономії 300 голосів у Верховній Раді на сьогодні, найімовірніше, не набереться, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський.
Російська влада зацікавлена в тому, щоб кримські татари виїжджали з окупованого Криму. Про це виданню "ГОРДОН" заявив нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський, коментуючи ініціативу надання Криму статусу національно-територіальної автономії у складі України.
"Росія готова витратити шалені гроші, щоб кримські татари покинули Крим. Адже вони залишаються частиною проукраїнськи налаштованих громадян на окупованій території. І їх не так мало. Для Криму сотні тисяч людей – це серйозна запорука нашої перемоги. Саме тому кримські татари зазнають репресій окупантів. Ми, зі свого боку, повинні захистити їхні права. Я думаю, кримськотатарська автономія – реальне завдання, але для її створення потрібно добре попрацювати. Насамперед ідеться про досягнення консенсусу в парламенті. А можливостей для компромісу не так багато – я не впевнений, що представники Меджлісу готові погодитися на менше", – зазначив нардеп.
Він сумнівається, що наразі Верховна Рада готова підтримати внесення змін до Конституції, що стосуються створення кримськотатарської автономії.
"Для внесення змін до Конституції необхідно 300 голосів у парламенті, яких, на мій погляд, на сьогодні не набереться. Основна розбіжність полягає в наступному: частина депутатів переживає, що Верховна Рада не сильно розрізняє корінні народи і національні меншини. А це нібито може спричинити так звану федералізацію інших регіонів. Це, безумовно, не так. І ми ведемо роз'яснювальну роботу серед нардепів. Потрібно розуміти, що окупація – не смерть. Це тимчасове явище. І наше завдання – максимально наблизити момент деокупації Криму. Далі потрібно займатися проблемами, які є на окупованій території", – підкреслив Логвинський.
У травні 2016 року президент України Петро Порошенко ініціював створення робочої групи в межах конституційної комісії для розроблення змін до Конституції, що стосуються права кримських татар на самовизначення.
"Ми хоч і з запізненням, але усвідомили необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар із повним гарантуванням рівних прав і свобод етнічних українців, росіян та інших етносів півострова", – заявляв він.
У листопаді 2017 року завершилася підготовка відповідних конституційних змін.
У березні 2018 року голова Меджлісу, нардеп від Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров заявив, що "було б ідеально" ухвалити поправки на восьмій і дев'ятій сесіях Верховної Ради.
За словами віце-президента Всесвітнього конгресу кримських татар, гендиректора телеканала АТR Ленура Іслямова, якщо парламент не підтримає змін до Конституції щодо статусу Криму, кримські татари вимагатимуть "своєї незалежності".
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.
Діяльність Меджлісу в Криму російська влада заборонила у квітні 2016 року.