"Чи можна піти в туалет". Захарова прокоментувала прохання Собчак до української влади пустити її у Крим
Кожен питає дозволу з того приводу, який уважає для себе актуальним, зазначила речник МЗС РФ Марія Захарова у відповідь на прохання прокоментувати спробу журналістки Ксенії Собчак одержати в української влади дозвіл на в'їзд у Крим.
Офіційний представник міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова на брифінгу 7 березня прокоментувала історією зі своєї дипломатичної практики спробу кандидата у президенти Росії, журналістки Ксенії Собчак одержати дозвіл Києва на візит в окупований Крим. Захарову цитує сайт відомства.
"Усе це нагадало мені дуже кумедну історію середини – другої половини 2000-х. Я тоді працювала в постійному представництві Росії в ООН у Нью-Йорку. Була Рада Безпеки за участю глав держав. Від американської сторони у ній брав участь колишній президент США Джордж Буш – молодший, який сидів за столом у залі Радбезу ООН і під час засідання щось ретельно записував на аркуші паперу", – розповіла вона.
Спікер МЗС РФ зазначила, що один із фотокореспондентів сфотографував запис.
"На фотографії, яка потрапила потім у мережу, було видно, як колишній президент США Джордж Буш – молодший питав у свого радника Кондолізи Райз, чи можна йому піти в туалет. Кожен питає дозволу з того приводу, який уважає для себе актуальним", – заявила Захарова.
6 березня Собчак заявила, що звернулася в посольство України по дозвіл на в'їзд до Криму.
У Міністерстві інформаційної політики України повідомили, що Собчак зможе приїхати в анексований Крим із боку материкової України, якщо вона не відвідувала півострова через закриті пункти пропуску.
У посольстві України в Росії зазначили, що не одержували від кандидата у президенти РФ звернення з проханням про відвідування анексованого Криму.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав запит Собчак на відвідування Криму "політичною шизофренією".
7 березня стало відомо, що Собчак внесли до бази сайта "Миротворець" через відвідування окупованого Криму у квітні й липні 2014 року.
РФ анексувала півострів після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання Криму до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.