МЗС України про візит Путіна до Криму: Грубе порушення суверенітету і територіальної цілісності
У зв'язку з неузгодженим візитом в окупований Крим президента РФ Володимира Путіна МЗС України надіслало ноту протесту російському зовнішньополітичному відомству.
27 серпня Міністерство закордонних справ України надіслало протест МЗС Росії у зв'язку з візитом президента РФ Володимира Путіна в окупований Крим. Про це поінформував сайт зовнішньополітичного відомства України.
"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з черговим неузгодженим з Україною візитом президента Російської Федерації Путіна до тимчасово окупованих РФ Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, який розпочався 27 серпня... У зв'язку з візитом... російському зовнішньополітичному відомству передано ноту протесту", – ідеться в повідомленні.
Українські дипломати підкреслили, що візит Путіна, як і інших російських чиновників, розглядають "як грубе порушення російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічне і демонстративне нехтування російською стороною загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, у тому числі Статутом ООН, резолюціями Генеральної Асамблеї ООН, зобов'язаннями РФ за двосторонніми та багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна та Російська Федерація".
27 серпня у Криму Путін був присутнім на відкритті нової ділянки автотраси "Таврида", зазначає пресслужба Кремля.
"Будівництво дороги, як і будь-які інші дії окупаційної влади, жодним чином не може змінити конституційно закріплений статус Автономної Республіки Крим та міста Севастополь як невід'ємної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах", – підкреслили у МЗС України.
Востаннє Путін прилітав до Криму 20 липня. МЗС України тоді теж назвало відвідування півострова главою Кремля "цинічним і демонстративним нехтуванням" норм міжнародного права.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.