МЗС України висловило Росії протест через незаконні археологічні розкопки у Криму
У МЗС України підкреслили, що, відповідно до рекомендацій ЮНЕСКО, Росія має утримуватися від проведення археологічних розкопок на території тимчасово окупованого Криму.
Міністерство закордонних справ України висловило Росії протест через незаконні археологічні розкопки в анексованому Криму. Про це 22 жовтня повідомляє пресслужба відомства.
Як уточнили в МЗС, археологічні розкопки проводять у межах так званого проєкту "Кримська війна" на території Альмінської долини та в Севастополі з грубим порушенням норм міжнародного права й законодавства України.
"Відповідно до положень Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14 травня 1954 року, Російська Федерація як держава-окупант повинна поважати культурні цінності, розташовані на тимчасово окупованій території України, а також вживати необхідних заходів для їхнього збереження", – ідеться в повідомленні.
У міністерстві підкреслили, що, відповідно до рекомендацій ЮНЕСКО, у разі збройного конфлікту держава, яка окупувала територію іншої держави, має утримуватися від проведення археологічних розкопок на окупованій території.
"Росія має припинити всі незаконні археологічні розкопки та земляні роботи на території Альмінської долини та в місті Севастополь, а також забезпечити належне ставлення до усієї української історико-культурної спадщини на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України", – резюмували у МЗС.
Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова в коментарі "Укрінформу" уточнила, що йдеться про ініціативу "Фонду розвитку російсько-французьких історичних ініціатив", у межах якої відбулася церемонія перепоховання останків французьких військових, які загинули під час Кримської війни.
"Слід зазначити, що останки французьких солдатів було відкрито Україною ще до окупації Криму – у 2013 році, у ході будівництва. На жаль, окупація не дала можливості здійснити їх перепоховання, і весь цей час вони перебували на зберіганні. У даному випадку Росія під ширмою приватних історичних проєктів намагається продемонструвати "плідні міжнародні контакти" Криму, який на сьогодні перебуває в міжнародній ізоляції", – зазначила заступниця міністра.
Вона наголосила, що українське посольство у Франції заздалегідь роз'яснило позицію України, яка полягає в тому, що реалізація будь-яких "міжнародних" проєктів із російською окупаційною адміністрацією є порушенням політики невизнання окупації Криму.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнає Україна та більшість країн світу. Нині між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.