На в'їзді в Ростов чотирьох кримськотатарських активістів примусили проїхати у відділок поліції, пізніше всіх відпустили – "Кримська солідарність"
Активістів "Кримської солідарності" Алі Сейтаблаєва, Рідвана Меметова, Еміна Рустемова і Марлена Кадирова відпустили після того, як звірили паспортні дані з базою даних у відділку поліції, повідомили в організації.
У ніч на 11 березня на в'їзді в Ростов-на-Дону було затримано кримськотатарських активістів, які їхали на судове засідання у справі "Хізб ут-Тахрір". Про це повідомила організація "Кримська солідарність" у Facebook.
Авто, у якому їхали активісти, зупинили на посту ДПС.
"Пізніше під'їхали співробітники поліції. Оглянули машину, перевірили і записали паспортні дані, вилучивши документи, висунули вимогу прослідувати до райвідділку поліції. О 0.50 машина попрямувала в поліцію, слідуючи за патрульною машиною ДПС... Пізніше всіх відпустили, звіривши паспортні дані з базою даних у відділку поліції... До будівлі поліції були змушені примусово проїхати Алі Сейтаблаєв, Рідван Меметов, Емін Рустемов і Марлен Кадиров", – ідеться в повідомленні.
Усі вони є активістами "Кримської солідарності", зазначили в організації.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
Голова моніторингової місії ООН із прав людини Фіона Фрейзер 13 вересня 2018 року заявляла, що 86% обшуків та рейдів у анексованому Криму відбулися в будинках кримських татар.