На затриманих окупантами на адмінкордоні з Кримом активістів "Кримської солідарності" склали адмінпротоколи
Активістів Ремзі Бекірова й Руслана Сулейманова відпустили, склавши на них протоколи про адміністративне порушення у вигляді псування штрихстрічки паспортів, повідомляє "Кримська солідарність".
Російські прикордонники відпустили активістів "Кримської солідарності" Ремзі Бекірова й Руслана Сулейманова, яких утримували на адміністративному кордоні з окупованим Кримом. Про це 26 березня написала у Facebook "Кримська солідарність".
Про затримання активістів 26 березня повідомляв журналіст Антон Наумлюк.
Дружина Бекірова Халіде розповіла, що їх зупинили на адміністративному кордоні в пункті пропуску "Каланчак" о 9.10 і утримували у модулі для додаткових перевірок. Активістів повели на допит, оскільки у працівників прикордонної служби нібито виникли сумніви у справжності їхніх документів.
Халіде Бекірова кілька разів телефонувала на гарячу лінію прикордонної служби ФСБ. Їй повідомили, що із затриманими "проводять заходи і складають процесуальні документи". Для надання юридичної допомоги активістам виїхали адвокат Ліля Гемеджі і юрист Рустем Кямілєв.
Дружині Ремзі Бекірова заборонили покидати машину, яка стояла в зоні огляду. Вона кілька годин чекала завершення "заходів". Потім активістів і Халіде Бекірову відпустили.
Бекіров розповів, що після перевірки документів їх із Русланом Сулеймановим по одному проводили в приміщення типу вагона з двоповерховим ліжком.
"Після тривалого очікування Ремзі допитали співробітники ФСБ про релігійні організації, відомі йому, і про те, хто, на його думку, має вплив серед кримських татар. Після тривалого очікування обох активістів відпустили, на них склали протоколи про адміністративне порушення у вигляді псування штрихстрічки паспортів", – повідомляє "Кримська солідарність".
Сулейманов заявив, що після затримання в нього забрали мобільний телефон і "почали ставити різні запитання", а потім вивели в інший вагончик і почали складати "якийсь протокол".
"Намагалися взяти відбитки пальців. Я відмовився. Хочу сказати, що якщо ти зайшов на пропускний пункт і ніхто не знає про тебе, то ти можеш звідти не вийти. Я відчув це на собі", – розповів він.
Активісти заявили, що їх утримували без пояснення причини приблизно сім годин, і лише після появи інформації у ЗМІ про їх затримання співробітники російської прикордонної служби "почали швидко бігати і змінювати свої рішення".
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.