Невідомо, що Путін захоче отримати замість українських кораблів із Криму – військовий експерт Міхненко G

Міхненко: Українські кораблі, що залишилися у Криму, були в непоганому стані. Але зараз є великі сумніви щодо цього
Скріншот: Сектор безпеки України (Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння) / YouTube

Повернення військової техніки з окупованого Криму може не тільки обійтися Україні "в копієчку", але і спричинити політичні втрати, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Антон Міхненко.

Києву краще проігнорувати пропозицію президента РФ Володимира Путіна про повернення Україні військової техніки з окупованого Криму, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт, заступник директора Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Антон Міхненко.

"Потрібно розуміти, що є певна історія переговорного процесу між Україною і Росією. Навіть у 90-х, коли відбувався поділ Чорноморського флоту, Україна отримала найстаріші на той момент кораблі. Будь-які переговори з РФ закінчуються тим, що вона відстоює власні інтереси. Тобто невідомо, що Путін захоче отримати замість українських кораблів із Криму. Росія сповідує НКВДшний принцип торгашества. В останній момент вони можуть сказати, що хочуть щось отримати за ці кораблі. Я думаю, краще ігнорувати пропозицію Путіна. Він намагається продемонструвати Заходу якесь прагнення налагодити контакти. Не забувайте про "кремлівську доповідь" мінфіну США і наближення виборів президента РФ", – зазначив Міхненко.

На його думку, згода на повернення військової техніки з Криму може спричинити політичні втрати для України.

"Росія хоче показати: мовляв, дивіться, навіть за таких відносин з Україною ми готові віддати їй старий флот. Яка ж лояльна російська влада! Звичайно ж, кораблі, що залишилися у Криму, були в непоганому стані. Але зараз є великі сумніви щодо цього. На мою думку, річ навіть не в тому, що їх доведеться ремонтувати. Повернення кораблів із Криму може не тільки обійтися нам у копієчку, але й спричинити політичні втрати. Так, Військово-морський флот України сильно ослаб. Ми втратили левову частку наших кораблів і суден забезпечення. Фактично ми будуємо свій флот із нуля", – наголосив Міхненко.

11 січня Путін на зустрічі з керівниками російських ЗМІ заявив, що Росія готова передати Україні військові кораблі й авіатехніку з Криму.

Колишній міністр оборони України Юрій Єхануров назвав українські кораблі в Криму "металобрухтом" і "мотлохом", передання якого Путін хоче використати як елемент своєї виборчої кампанії.

Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко заявив, що практично всю техніку, яка залишилася 2014 року в окупованому Росією Криму, було відремонтовано.

Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав пропозицію повернути Україні військову техніку "жестом доброї волі".

Загалом у Криму до березня 2014 року базувалися 21 корабель ВМС України і 50 допоміжних суден. Кілька одиниць утилізували на початку березня 2014 року за рішенням Міністерства оборони України.

У пунктах базування ЧФ залишаються великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", корвет "Тернопіль", морський тралер "Черкаси", субмарина "Запоріжжя" та інші.