"Ні на що не вплине. Ексцеси будуть продовжуватися". У ГУР прокоментували огородження Кримського мосту бонами
"Ми вже неодноразово чули, зокрема і по відношенню до цієї незаконної споруди [Кримського мосту], що вона максимально "захищена" й усіма силами й засобами охороняється. Тим не менше вже двічі відбувалися інциденти, ексцеси, "бавовна", кара божа, яка спричиняла істотні руйнування цієї незаконної споруди", – сказав Юсов.
Руйнування мосту призвели до ускладнень у логістиці та переміщенні військової техніки російських окупантів, додав він.
"Подібні ексцеси цілком логічно будуть продовжуватися й у майбутньому", – сказав Юсов.
Представник ГУР додав: вони відбуватимуться доти, доки українська територія не буде деокупованою, а Кримський міст не буде демонтовано.
Щодо ремонту мосту представник ГУР додав, що окупанти будують споруди з "підручних матеріалів".
"[Конструкція] не є високотехнологічною, і зрештою стратегічно це ні на що не вплине, але люди "бігають, суєтяться", це цікаво спостерігати", – заявив Юсов.
31 липня Telegram-канал Mash повідомив, що російські окупанти планують розмістити бонові загородження по всій довжині Кримського мосту. Такі загородження, за даними Mash, призначено для захисту від надводних і підводних дронів, які останнім часом все активніше використовує Україна.
Контекст:
Міст через Керченську протоку, який з'єднує Крим та Росію, РФ почала будувати після окупації півострова, 2015 року. Українська влада назвала міст загрозою національній безпеці та законною ціллю.
Протягом останнього року на Кримському мосту двічі були вибухи. Уперше – 8 жовтня 2022 року. Було пошкоджено залізничне полотно мосту і зруйновано кілька прольотів його автомобільної частини. У РФ стверджували, що вибухнула вантажівка, унаслідок чого спалахнули цистерни з пальним. Російські ЗМІ повідомляли про чотирьох загиблих. Автомобільний рух мостом відновили в лютому 2023 року, залізничний – у травні.
Другий вибух стався 17 липня. Повідомляли про загибель сімейної пари з Бєлгородської області, яка на момент вибуху їхала мостом. Унаслідок події було серйозно пошкоджено два прольоти мосту.
В обох випадках одразу після інцидентів СБУ прямо не визнавала своєї причетності до них. У спецслужбі заявили, що Кримський міст "не витримав воєнного навантаження", і пообіцяли озвучити подробиці атаки після перемоги над країною-агресором РФ.
У липні Міноборони України визнало, що першого удару по Кримському мосту завдала Україна, "щоб зламати росіянам логістику". 26 липня голова СБУ Василь Малюк уперше підтвердив, що підрив Кримського мосту в жовтні 2022 року був операцією української спецслужби.