"Ніхто не вічний у своєму кріслі". Резніков відповів депутату Держдуми РФ, який пропонував оголосити його в розшук
Так міністр відреагував на прохання відповісти російським партнерам, які сміються з його заяв або пропонують оголосити в розшук його самого. З такими заявами виступав депутат Держдуми Росії Михайло Шеремет 27 березня.
"Ніхто не вічний у своєму кріслі. Наприклад, німецько-фашистські злочинці навіть не уявляли, що Нюрнберг може статися так швидко. І злочинці, які скоювали злочини під час Югославської війни, теж не вірили, що їх будуть судити, і комусь навіть доведеться самому собі зашморг на шиї застосувати, щоб не потрапити під вирок міжнародного суду. Вони можуть сміятися, але так воно і буде. Навіть Радянський Союз був не вічний", – сказав Резніков.
Запитання про відповідь на такі заяви українському віцепрем'єру журналісти "ВВС News Україна" поставили в контексті розмови про вислання росіян, які незаконно живуть у Криму.
Резніков 27 березня сказав, що громадян РФ, яких окупаційна влада Криму незаконно завезла на півострів, після деокупації виселять з України. Ці його слова і стали приводом для невдоволення російського парламентарія.
В інтерв'ю "ВВС News Україна" віцепрем'єр підтвердив свою позицію.
"Із точки зору гуманітарного права країна-агресор сьогодні окупувала територію півострова. Усі заходи щодо асиміляції населення, з точки зору конвенцій, вважають воєнним злочином. РФ скоює міжнародний воєнний злочин. Але ці люди, хто вони? Я задаю його юристам-правознавцям, ми вивчаємо досвід інших країн. І там, виявляється, залежить: якщо доведуть, що лікаря привезли з родиною для того, щоб він забезпечував медичні задачі, він не буде вважатися людиною, яка щось порушує. До нього претензій у принципі не буде. Але якщо ми кажемо про масове явище – про тих, хто в Тюмені, умовно кажучи, продав свій маєток, придбав у Криму і заїхав незаконно в Україну, вони всі будуть підлягати видворенню із цієї території", – сказав міністр.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу.
Указ президента РФ Володимира Путіна, яким він зарахував більшість районів Криму до "прикордонних територій" РФ, набув чинності 21 березня, а підписали його 20 березня 2020 року. Згідно з указом, землею в окупованому Криму можуть володіти тільки громадяни РФ. За даними окупаційної влади станом на квітень 2020 року, на території Криму 11,5 тис. земельних ділянок належало громадянам 55 країн, більшість із них – майже 10 тис. – українці.
Міністерство закордонних справ України заявляло, що цей указ юридично нікчемний і не матиме правових наслідків для України.
В Євросоюзі зазначили, що не визнають указу Путіна і вважають його порушенням міжнародного гуманітарного права.