Оголошений у розшук у справі про пожежу в одеському Будинку профспілок ексголова управління ДСНС дістав "посаду" в анексованому Криму
Фігурант справи 2 травня 2014 року в Одесі, ексначальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області Володимир Боделан став "заступником голови" Сімферопольського району Криму. Це не перша "посада", яку він обіймає в анексованому Росією Криму.
Колишній начальник обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області Володимир Боделан, якого оголосили в розшук через бездіяльність під час пожежі в одеському Будинку профспілок 2014 року, став "заступником голови адміністрації" Сімферопольського району в анексованому Криму. Про це йдеться в повідомленні на сайті "адміністрації" Сімферопольського району.
Боделана призначили на "посаду" 5 жовтня 2020 року. До цього, з огляду на інформацію "адміністрації", він був помічником "голови управління із забезпечення діяльності глави Республіки Крим".
"Любі друзі! Хочу поділитися з вами останніми змінами у своєму житті. Із 5 жовтня 2020 року мене призначено на посаду заступника голови адміністрації Сімферопольського району. Хочу щиро подякувати всьому колективу, із яким мені вдалося попрацювати й подружитися в Раді міністрів Республіки Крим! Із вашою підтримкою до снаги будь-яка робота", – написав він у своєму Facebook.
Володимир Боделан – син колишнього мера Одеси Руслана Боделана.
2 травня 2014 року в Одесі сталися масові сутички між патріотично налаштованими громадянами і проросійськими активістами. Унаслідок конфлікту і спричиненої ним пожежі в Будинку профспілок загинуло 48 осіб, понад 200 дістало поранення. Події в Одесі активно використовувала російська пропаганда для нагнітання антиукраїнських настроїв.
Незабаром після пожежі Боделан стверджував, що 99,9% людей загинуло в будівлі Будинку профспілок "за лічені секунди, а не задихнувшись від диму або згорівши у вогні". Нібито після загоряння "стався якийсь хлопок".
Згідно з даними тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, під час тих подій Боделан заборонив пожежним екіпажам виїжджати до Будинку профспілок без його особистої команди, писало агентство "Інтерфакс-Україна".
В Україні Боделана оголосили в розшук. Українські правоохоронці вважають, що він зник 1 березня 2016 року. Йому інкримінують ч. 3 ст. 135 Кримінального кодексу (залишення в небезпеці).
У доповіді моніторингової місії ООН із прав людини в Україні, оприлюдненій 2019 року, ідеться, що в ескалації насильства в Одесі винні як обидві сторони конфлікту, так і місцеві структури Міністерства внутрішніх справ України; розслідування подій було вибірковим і упередженим.