Окупанти хочуть штучно збільшити кількість опадів у Криму
В анексованому Криму гостро стоїть питання дефіциту води. Окупанти планують розв'язати його через залучення авіації для штучного збільшення опадів.
Підконтрольна Російській Федерації влада окупованого Криму для розв'язання проблеми дефіциту прісної води планує штучно збільшити кількість опадів через експериментальні авіаційні роботи. Про це йдеться на сайті держзакупівель Росії.
Згідно з інформацією, конкурс на виконання робіт з активного впливу для штучного збільшення опадів, що має підвищити рівень води у водосховищах Республіки Крим, було оголошено 4 серпня 2020 року.
Його вимогам відповідало одне підприємство – Центральна аерологічна обсерваторія, яка входить у структуру Росгідромету. Із нею так званий "комітет із водного господарства й меліорації Криму" уклав контракт на суму 25,4 млн руб. (приблизно 9,4 млн грн).
Україна забезпечувала через Північно-Кримський канал до 85% потреб Криму у прісній воді. Після анексії Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив подавати воду на півострів. За даними ЗМІ, у Криму поки не знайшли альтернативи постачанню дніпровської води, крім масштабного викачування підземних вод.
У червні 2019 року експостпред президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що окупанти пропонували хабар за відновлення водопостачання на анексований півострів.
Голова бюджетного комітету Верховної Ради, нардеп від "Слуги народу" Юрій Арістов повідомив журналістам програми "Схеми" ("Радіо Свобода"), яка вийшла в ефір 30 січня 2020 року, що українська влада розглядала ідею подавання води у Крим.
Представник президента України у Криму Антон Кориневич у відповідь заявив, що Україна не має наміру відновлювати водопостачання у Крим до деокупації півострова.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, що постачання прісної води з материкової частини України в анексований Крим можливе тільки в разі гуманітарної катастрофи на півострові.
7 вересня окупанти повідомили, що у зв'язку з дефіцитом води в окупованому Сімферополі частині міста подаватимуть воду по три години вранці й увечері.