Окупанти у Криму можуть улаштувати провокації або теракти з метою звинувачення України – ГУР Міноборони

За даними розвідки, в Армянську можливі провокації
Фото: radiosvoboda.org
Головне управління розвідки Міноборони України 23 лютого у Facebook попередило про ймовірні провокації в окупованому Криму, які можуть здійснити російські окупанти з метою звинувачення України.

"За розвідувальними даними, на заводі "Титан", що в місті Армянськ, Перекопський перешийок, та в цілому на окупованому півострові Крим плануються ймовірні провокації, не виключається теракт або хімічна диверсія з метою звинувачення української сторони", – ідеться у повідомленні.

У ГУР зазначили, що 23 лютого о 20.00 усіх працівників заводу (приблизно 50 осіб) евакуювали.

"Ми офіційно заявляємо, що Україна не планувала і не планує ніяких диверсійних дій на цьому об'єкті, та спростовуємо всі заяви щодо цього", – заявили у пресслужбі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також повідомив у Twitter про евакуацію працівників "Титану".

"Тривожні повідомлення з Криму про те, що всю нічну зміну хімзаводу "Титан" в Армянську евакуювали з об'єкта. Можливо, це підготовка до чергової інсценованої провокації з боку Росії. У Москви, схоже, немає межі у спробах сфальшувати приводи для подальшої агресії", – заявив глава МЗС.

Контекст:

2014 року Росія окупувала український півострів Крим та розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, надані Україною.

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня ЗМІ з посиланням на західні розвідки почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

За даними президента України Володимира Зеленського, біля українського кордону зараз перебуває 150 тис. російських військових, техніка та важке озброєння. 18 лютого, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, він заявив, що Україна захищатиме себе – "стоїть у нас на кордоні 50 тис., 150 тис. чи 1 млн солдатів будь-якої армії". "Щоб дійсно допомогти Україні, не потрібно казати, скільки їх – військових, техніки. Потрібно сказати, а скільки нас", – звернувся глава держави до західних союзників.

Західні країни попереджають, що Росія готується до вторгнення в Україну. Президент США Джо Байден заявив 18 лютого, що має підстави вважати, що Путін уже ухвалив рішення про вторгнення і що Росія нападе на Київ.

На тлі нарощування російських військових сил на кордоні із 17 лютого фіксують різку ескалацію на Донбасі, внаслідок якої гинуть українські військовослужбовці та мирні жителі. 21 лютого Росія заявила про визнання незаконних збройних угруповань "ДНР" та "ЛНР", які діють на сході України, "незалежними республіками".

Після цього рішення США, Канада, Великобританія, Японія та ЄС ввели проти Росії санкції. Західні країни наголосили, що у разі повномасштабного вторгнення в Україну ці обмеження буде значно посилено.

В Україні оголосили про призов резервістів і готуються ввести надзвичайний стан.

23 лютого ЗМІ повідомили, що США попередили українську владу про підготовку Росії до повномасштабного вторгнення в Україну протягом наступних 48 годин.