Парубій підписав постанову про невизнання виборів президента Росії в окупованому Криму
Голова Верховної Ради Андрій Парубій висловив сподівання, що міжнародні партнери України стануть на принципову позицію стосовно невизнання виборів президента РФ в окупованому Криму.
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав постанову ВР №8168-1 "Про заяву Верховної Ради України стосовно невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь". Про це Парубій повідомив на засіданні погоджувальної ради 2 квітня, передає кореспондент "ГОРДОН".
"У цій постанові є звернення до наших міжнародних партнерів, щоб вони стали на такій самій принциповій і твердій позиції щодо невизнання виборів президента Російської Федерації", – заявив Парубій.
Він також додав, що підписав проект постанови №5463 "Про комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України".
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
У день четвертої річниці анексії Криму – 18 березня 2018 року – Росія провела на захопленому півострові голосування в межах президентських виборів. У Криму та Севастополі за президента РФ Володимира Путіна проголосувало понад 90% виборців за явки понад 63%, повідомили в Центральній виборчій комісії РФ.
23 лютого Міністерство закордонних справ України надіслало зовнішньополітичному відомству РФ ноту протесту щодо проведення виборів російського президента на території Криму. Глава відомства Павло Клімкін пообіцяв, що Київ буде домагатися санкцій для причетних до волевиявлення.
Україна та її міжнародні партнери не визнають виборів президента Росії на окупованому півострові, заявляв президент Петро Порошенко. Він також висловив надію, що "у підсумковому звіті міжнародної місії буде чітко вказано на незаконність проведення російських виборів на території українського Криму".
19 березня Європейський союз відмовився визнавати підсумки голосування в Криму в межах виборів президента Росії.