План Артеменка – дилетантська спроба людини, яка вважає себе видатним політиком – ветеран зовнішньої розвідки
Росія шукає шляхи легітимізації анексії Криму, і їй на руку концепція укладення миру між Україною та РФ народного депутата Андрія Артеменка, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.
Концепція укладення миру між Україною та Росією, запропонована народним депутатом Андрієм Артеменком, говорить про його професійні якості і сама по собі підтверджує, що він перебуває під впливом Кремля. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.
"Якщо достовірні заяви щодо консультації Артеменка з помічниками президента Дональда Трампа в США, Росія розуміє, що незаконно анексувала Крим і шукає шляхів, як легітимізувати ситуацію. Звідси ідеї про оренду півострова. Оцінюючи поведінку і висловлювання Артеменка, стає очевидним, що він перебуває під упливом як Кремля, так і представників п'ятої колони в Україні, яка діє на противагу національним інтересам країни", – зазначив Богдан.
За його словами, поява концепції укладення миру між Україною та Росією і зняття санкцій із Москви сама по собі говорить про непрофесіоналізм людей, які потрапили у Верховну Раду.
"Частина депутатського корпусу намагається позиціонувати себе значними політичними діячами, хоча не дозріла до такого рівня. Ця самозакоханість і самовпевненість іноді грає з депутатами злий жарт, і вони з видатних діячів перетворюються на клоунів. Якби цей сміх був нешкідливим і не шкодив інтересам країни, було б нічого. Проте все навпаки. План Артеменка – дилетантська спроба людини, яка вважає себе видатним політиком і державним діячем із правом на одноосібне вирішення питань окупації. Але в реальності ніхто не має права одноосібно вирішувати такі питання", – підкреслив співрозмовник.
Він заявив, що дії депутатів, які передають американським політикам персональні плани щодо врегулювання військового конфлікту в Україні, можуть зашкодити двостороннім відносинам між США та Україною.
"Американська сторона зараз вибудовує позицію щодо агресії Росії стосовно України. Вони кажуть: ми знаємо позицію керівництва держави, парламенту, уряду, однак до нас часто приїжджають представники України і намагаються пропонувати свої варіанти вирішення питання. Поки що, як здається із заяв офіційного Вашингтона, позиція США залишається незмінною. Але такі вояжі політиканів додають дискомфорт у двосторонні відносини і дають підстави нашим недругам просувати думку, що питання можна вирішити по-іншому і вибудовувати плани так, щоб це було вигідно Кремлю", – сказав Богдан.
Сьогодні, 27 лютого, під час прес-конференції Артеменко заявив, що Ляшко був обізнаний щодо його ініціатив стосовно Криму. "Це мало бути стратегією Радикальної партії. Я представляв Радикальну партію і мав на це мандат від фракції пана Ляшка щодо моїх подій, моїх поїздок", – зазначив нардеп.
Зі свого боку Ляшко заявив, що "сьогоднішні заяви зрадника Артеменка – суцільна брехня" і зажадав від генерального прокурора заарештувати депутата.
19 лютого 2017 року впливова американська газета The New York Times написала, що Артеменко розробив концепцію укладення миру між Україною та Росією і зняття санкцій із Москви, вона була нібито передана радникові президента США Дональда Трампа Майклу Флінну незадовго до його відставки. За даними газети, план передбачає виведення російських військ зі сходу України та проведення всеукраїнського референдуму, на який винесуть питання про передання Криму в оренду Росії на 50 або 100 років.
В інтерв'ю виданню "Страна" Артеменко заявив, що план розробляла група депутатів із різних парламентських фракцій, включно із опозицією.
Пізніше в ефірі телеканалу "112 Україна" він стверджував, що в його концепції не згадувалося передання Криму в оренду.
Крім цього, Артеменко підтвердив, що передав США документи про начебто корупційну діяльність президента України Петра Порошенка. За словами нардепа, йдеться про "платіжки щодо Нацбанку, щодо оборонки, щодо офшорних компаній Порошенка і його друзів", а також інші документи, зібрані "у співпраці" з колишнім головою СБУ Валентином Наливайченком. На думку Артеменка, це має допомогти змістити Порошенка з посади і привести до влади в Києві новий уряд, не так вороже налаштований стосовно Росії.
21 лютого голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про виключення Артеменка з фракції Радикальної партії. Генпрокуратура України відкрила кримінальне провадження проти нього.