Полозов: Наші адвокати наполягатимуть, щоб українських моряків спрямували на обстеження та лікування у військовий госпіталь
Переведення в СІЗО "Лефортово" обмежує пораненим українським морякам, захопленим у Чорному морі, доступ до медичної допомоги, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат Микола Полозов.
Адвокати захоплених у Чорному морі українських моряків, які дістали поранення, вимагатимуть спрямування своїх підзахисних у військовий госпіталь для обстеження і лікування, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" адвокат Микола Полозов.
"Можливо, російська влада вважає, що життю і здоров'ю поранених українських моряків нічого не загрожує, тому їх перевели в СІЗО "Лефортово". Я з цим абсолютно не згоден. Поранені моряки передають своїм адвокатам, що потребують продовження лікування. Це щонайменше. Наразі ми не знаємо, які вони отримують медикаменти і якою буде схема реабілітації. Усі запити стосовно цього російська влада ігнорує", – підкреслив Полозов.
Він зазначив, що влада РФ продовжує ігнорувати норми Женевської конвенції.
"Окрім цього, переведення в "Лефортово" ускладнить завдання потрапляння до моряків. Там ціла система – ведуть графік відвідувань. Тобто в будь-який час потрапити до них не вийде. Що стосується Женевської конвенції, то згідно з нею поранених військовополонених передають або у країну, громадянами якої вони є, або в будь-яку третю країну. І дії влади РФ – це порушення, яке загрожує життю і здоров'ю моряків. Інша річ, що російська влада і раніше не виконувала норм Женевської конвенції. Де гарантії, що зараз щось зміниться?" – сказав співрозмовник.
За його словами, переведення поранених українських моряків у СІЗО "Лефортово" обмежить доступ до медичної допомоги.
"Як варіант, можна просити про сприяння у західних партнерів. Щоб до моряків допустили іноземних медиків – швейцарських, німецьких, будь-яких. Звісно, наші адвокати наполягатимуть, щоб моряків спрямували на обстеження і лікування у військовий госпіталь. Із нашого боку будуть відповідні клопотання. Що стосується "Лефортово", то там немає такої медчастини, як у СІЗО "Матросская тишина". По суті, переведення в "Лефортово" обмежує українським морякам доступ до медичної допомоги. Хоча насправді я не бачу перешкод, щоб зняти питання обстеження та лікування моряків. Навіть якщо і не буде розв′язано питання по суті – звільнення всіх 24-х незаконно захоплених моряків", – резюмував Полозов.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили до лікарні слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.
11 січня 2019 року український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що пораненим українським морякам не надають медичної допомоги від початку року.
15–16 січня Лефортовський суд Москви продовжив 21 моряку термін утримання під вартою до 24 квітня, ще трьом – до 26 квітня. 18 січня адвокати оскаржили ці рішення.
27 січня російська журналістка Вікторія Івлєва заявила, що поранених українських військовополонених моряків Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Василя Сороку перевели з тюремної лікарні московського СІЗО "Матросская тишина" в "Лефортово".
Адвокат Сороки Сергій Бадамшин сказав, що одержав підтвердження інформації про переведення вранці 28 січня.